„Uždegam Kalėdas“

Nuo raudono keturračio nulipęs Senelis sveikino susirinkusius jonaviečius, o eglės įžiebimo momentui į sceną pakvietė miesto šeimininką – merą Mindaugą Sinkevičių.

Garsiai sušukus stebuklingą burtažodį „Uždegam Kalėdas“, nušvito ne tik daili miesto eglė, bet ir įspūdingas eglučių miestelis. Jame šiemet – daugiau nei 70 stilizuotų eglaičių, kurias kūrė miesto ir rajono įstaigų, organizacijų, bendruomenių kolektyvai. Po muzikinio fejerverko Kalėdų laukimo pradžią jonaviečiai šventė kartu su Vidu Bareikiu ir gyvo garso grupe, vaikai važinėjosi kalėdiniu traukinuku.

Kartu su Kalėdų Seneliu ir Jonavos Žibinčiumi įžiebęs miesto eglę, rajono meras Mindaugas Sinkevičius paskelbė didžiųjų metų švenčių laukimo pradžią.

Jonavos eglės įžiebimas, Jonava, eglė
Foto: Organizatorių


„Su šventine nuotaika ir gražiomis mintimis laukime Kalėdų, šventų Kūčių vakaro, kai, tikiu, galėsime nusiimti visas kaukes ir susėsti prie bendro stalo su savo šeimomis ir artimaisiais“, – palinkėjo M. Sinkevičius.

Aukso spalva žėrinti Jonavos eglė šiemet pirmą kartą skleidžia ne tik šviesą ir šventinę dvasią – priėjus arčiau, ji kvepia vanile ir mandarinais. Pati eglė labai primena gyvą medį, o jos kamieną supa mediniai kalėdiniai nameliai.

A. Reipos, V. Kalpoko foto


Kartu su pagrindine miesto egle šiemet pirmą kartą įžiebtas šventiškai papuoštas naujasis pėsčiųjų tiltas per Žeimių gatvę.

Jonavos tiltas pasidabino spindinčiais sietynais, kurie naująjį miesto simbolį pavertė magišku taku: jis tarsi kviečia pasivaikščioti, trumpam sustoti, sugalvoti gražiausių norų, kurie per Kalėdas būtinai išsipildys.

A. Reipos, V. Kalpoko foto


Pasigrožėti Jonavos žaliaskare ir unikaliu eglučių miestelio bus galima dar ilgai, o savaitgaliais šalia miesto eglės jonaviečių ir miesto svečių lauks nuotaikingos šventinės pramogos.

Kasmet – įspūdingas įžiebimas ir eglučių miestelis

Pernai metų metų žiemos šventes jonaviečiai taip pat pasitiko su šūkiu „Uždegam Kalėdas!“. Tąkart pagrindinę miesto eglę įžiebė rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė, jai padėjo auksinis menininko Andriaus Šukučio skulptūros personažas Žibinčius.


Jau prieš kelis metus Jonavoje pradėtas unikalus projektas – Kalėdinių eglučių miestelis – šiemet tęsiamas toje pačioje vietoje, miesto centre esančiame Ramybės skvere.

Pasak Jonavos miesto gyventojos Janinos Dvinelytės, ši tradicija vyksta jau treti metai iš eilės, o ją organizuoja miesto savivaldybė.

A. Reipos, V. Kalpoko foto


„Šį renginį organizuoja Jonavos miesto savivaldybė, vėliau vyksta miesto eglės įžiebimas, eglučių rinkimai, kol kas jos dar ne visos miestelyje, šiandien ir vėl statoma, šiemet jų planuojama pastatyti apie 70, pernai buvo apie 80“, – kalbėjo pašnekovė.

Pasak Jonavos gyventojos, ši tradicija subūrė miesto gyventojus, įvairias organizacijas bei įmones.

„Eglutes stato įvairiausios organizacijos, darželiai, mokyklos ir dažniausiai tos eglutės atspindi kiekvienos įmonės požiūri, tradicijas, pozicionavimą. Privatūs asmenys kol kas dar eglučių nestato, tik įmonės ar organizacijos, bet šiemet dar prisijungė ir kai kurie vietiniai verslai, kirpyklos, grožio salonai", – apie miesto iniciatyvą pasakojo Janina.


Viena gražiausių Lietuvoje

Pernai „Delfi“ organizuotuose didžiausių miestų eglių rinkimuose 8-ąją vietą užėmė Jonavos eglė, jai skirti 7 proc. balsavusių skaitytojų balsų. Tąkart Jonavos miesto eglė taip pat tviskėjo aukso spalva kartu su raudonais papuošimais ir baltomis lempučių girliandomis, o viršūnę puošė unikalios formos žvaigždė.

Visą gruodžio mėnesį, kiekvieną šeštadienį nuo 12 iki 14 val. Jonavos kultūros centro krašto muziejuje galėsite aplankyti Kalėdų eglutės žaisliukų parodą ir sudalyvauti edukacijoje „Žvakelė Kalėdoms“ (edukacija mokama, registracija telefonu +37067547297). Visą informaciją rasite Jonavos turizmo informacijos centre.