1 vieta

1-ąją, garbingąją vietą, užėmė Pasvalio miesto eglė. Ši eglė sulaukė 9 proc. balsų. Specialiai šios eglutės įžiebimui pasvaliečiai sukūrė ir romantišką trumpametražį filmą. O eglė atrodo išties įspūdingai, ją puošė dalininkas Boleslovas Tuskėnas.

Kaip rašoma Pasvalio kultūros centro puslapyje, šiais metais Pasvalio Kalėdų eglę padovanojo ponia Marija Šinkevičienė. Iš Rygos prieš 50 metų atkeliavęs mažas eglutės daigelis augo jos kieme, o šiais metais užaugusi eglė (Kėnis) atsidūrė Pasvalio centre.

Pasvalio eglė, MantvydasD nuotr.

2 ir 3 vietos

2 ir 3 vieta dalijasi Skuodo ir Širvintų kalėdinės eglės, surinkusios po 6 proc. balsų. Skuodo miesto eglutė taip pat atvyko iš vietinių gyventojų kiemo. Šiemet eglę miestui padovanojo Skuodo miesto gyventojai Viktoras ir Emilija Budriai.

Skuodo eglė, Skuodo rajono savivaldybės nuotr.

Širvintų kalėdinė eglė šiemet 12 m aukščio. Jai šiemet negailėta pagyrų ir buvo prognozuota, kad ji sąraše užims tikrai aukštą vietą. Taip ir atsitiko. Pagrindinis miestelio šventinis akcentas stovi naujoje aikštėje prieš savivaldybę. Tiek pernai, tiek ir metais prieš tai socialiniai tinklai lūžo nuo pagyrų elegantiškoms Širvintų kalėdinėms eglėms.

Pernai pagrindinė žaliaskarė švytėjo balta spalva, ją puošė raudoni žaisliukai ir riestos baltos dekoracijos, primenančios garbanėles, šįmet eglė žalia, o ją puošia raudoni kaspinai ir auksinės spalvos lemputės bei žaisliukai.

Širvintų kalėdinė eglė ir šventiškai papuoštas miestas
Foto: Nendrės Žilinskaitės ir Lino Šalkausko

4, 5 ir 6 vietos

4,5 ir 6 vietomis dalijasi trys miestai ir jų eglės – Akmenė, Biržai ir Lazdijai, surinkę po 5 proc. balsų.

Akmenės eglutė simbolizuoja šių metų ir 2021-ųjų sandūrą, o įžiebta ji buvo tuo pat metu, kaip ir Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune.

Akmenės eglė, Jono Vapsvos nuotr.

Biržų kalėdinė eglutė papuošta pasakų motyvais – rogėmis, saldainiais, gyvūnėliais, snaigėmis.

Biržų eglė, Biržų rajono savivaldybės nuotr.

Lazdijų eglė ypatinga – 2020-iesiems baigiantis, baigiasi ir Tautodailės metai, tad įamžinti šiuos metus buvo pasirinkta Kalėdų eglę puošti tautodailės raštų motyvais. O šventės šiais metais Lazdijuose laukiamos su šūkiu „Atrask raštuotas Kalėdas Lazdijuose“.

Lazdijų eglė
Foto: Romas Sadauskas-Kvietkevičius

7, 8, 9, 10 ir 11 vietos

Joniškis, Molėtai, Šakiai, Švenčionys ir Trakai – visi dalijasi penkiomis pozicijomis – 7, 8, 9, 10 ir 11 vietomis, surinkę po 4 proc. balsų.

Joniškio Kalėdų eglė – natūrali, o raudoni ir auksiniai atspalviai išties atrodo įspūdingai. Joniškio rajono savivaldybė eglę įžiebė šūkiu „Teprasideda skambančios Kalėdos Joniškyje“.

Joniškio eglė, Joniškio rajono savivaldybės nuotr.

Molėtų Kalėdų eglės įžiebimas sužibo spalvų gausa. Molėtų miesto Jaunimo aikštėje stovinti eglė – iš niekur neatgabenta, mat ji auga čia pat – vietoje. Eglė atrodo išties akį traukiančiai, o vaizdą pagyvina ir šalia esančios dekoracijos.

Molėtų eglė, Molėtų turizmo ir informacijos centro nuotr.

Šakių eglutę juosia 1,2 km girliandos, o šalia puikuojasi angelų dekoracijos. O prie eglutės stovi ir staigmena – muzikinis suoliukas, kuris pradeda groti, kai ant jo prisėda miestelėnai.

Šakių eglė, Šakių rajono savivaldybės nuotr.

Švenčionyse eglutė sužibo baltais papuošimais, o ją įžiebti padėjo žiurkės personažas, mat 2020-ieji metai – žiurkės, tad ir personažas buvo pasirinktas neatsitiktinai.

Švenčionių eglė, Švenčionių kultūros centro nuotr.

O štai Trakų kalėdinę eglutę puošia žvaigždžių skraistė ir įvairiaspalvės lemputės, o kalėdinis medis stovi priešais Trakų pilį, tad vaizdas tikrai neišdildomas.

Trakų eglė, Trakų turizmo nuotr.

1, 2 ir 3 proc. balsų surinkusios eglės

Anykščiai, Ignalina, Telšiai, Ukmergė ir Varėna su savo eglutėmis surinko po 3 proc. balsų.

Elektrėnai, Jurbarkas, Kelmė, Kretinga, Kupiškis, Plungė, Tauragė, Visaginas ir jų eglės surinko po 2 proc. balsų.

Birštonas, Druskininkai, Kaišiadorys, Kalvarija, Kazlų rūda, Kėdainiai, Neringa, Pakruojis, Palanga, Prienai, Radviliškis, Raseiniai, Rokiškis, Šalčininkai, Šilalė, Šilutė, Vilkaviškis, Zarasai ir jų eglės surinko po 1 proc. Balsų.

Na, o Pagėgiai ir Rietavas bei jų eglės šiuose rinkimuose nesurinko nė vieno procento balsų, tačiau jų eglės tikrai niekuo nenusileidžia kitų miestų eglėms.