Nuo praėjusio penktadienio gruodžio 18-osios iki sekmadienio gruodžio 20-osios 21 valandos įvažiavimo į Palangą kelio postuose patikrinti 8062, neįleisti 187 automobiliai. Surašyti 24 protokolai už KET pažeidimus.

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Komunikacijos poskyrio vedėjos Andromedos Grauslienės, neįleistieji tvirtino Palangoje norėję pasivaikščioti ant jūros tilto, prie jūros pavedžioti šuniuką ar parke išgerti kavos. Norėta tiesiog papramogauti.

Atvykstančiųjų srauto ribojimas davė rezultatų, nes Palanga atrodė ištuštėjusi. Viešose vietose ir centrinėje J. Basanavičiaus gatvėje vaikštinėja vos vienas kitas praeivis. Dažniausiai – poros, arba šeimos su vaikais. Tiesa, dirba kelios prekybos vietos, kuriose galima įsigyti karštų gėrimų, užkandžių. Poilsiautojai tuo naudojasi. Greičiausiai, dar ir dėl to, kad geriant kavą ar arbatą galima nedėvėti kaukės.

Būtent todėl didesnės žmonių grupės iškart krisdavo į akis, todėl šeštadienį gruodžio 19 d. Palangoje piliečiai iškvietė policijos pareigūnus, mat viešoje vietoje būriavosi keturi ne vieno šeimos ūkio nariai. Atvykę pareigūnai surašė keturis protokolus pagal ANK 45 str., pranešė Klaipėdos AVPK.

Palangos savivaldybė situacijos, ar, jos atstovų manymu, atvykėlių srautų ribojimas davė norimų rezultatų, sužinoti nepavyko.

Tačiau praėjusią savaitę kurorto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ragino neapgaudinėti nei policijos, nei savęs, o šventes sutikti namie ir niekur nesiblaškyti.

„Jeigu kai kurie piliečiai mano, kad verta palaukti, kol pareigūnai postuose nebudės ir į miestą įvažiuoti naktį ar labai anksti ryte, priklauso nuo sąmoningumo. Manau, kad šiuo metu vertėtų visiems susitelkti, palaukti ir pavasarį važiuoti kur panorėjus be jokių apribojimų“, - sakė Klaipėdos AVPK Komunikacijos poskyrio vedėja A. Grauslienė.

Nepavyko nusipirkti žąsies Kalėdoms

Tačiau savaitgalį ne visi norėjo pramogauti pajūryje, daugelis vis dar ieškojo galimybės praturtinti Kalėdų stalą, todėl veržėti į turgų. Anot A. Grauslienės, žmonės masiškai važiavo į Kretingos turgų. Priežastis – esą nusipirkti žąsų. Tačiau ar tikrai norėta važiuoti žąsų, ar tiesiog toks vietoje sugalvotas pasiaiškinimas, nežinia. Į Kretingą vedančiuose keliuose patikrinti 11 422, neįleista 114, surašyti 6 ANK pažeidimo protokolai (vienas taksi vairuotojas vežėsi keletą butelių stipraus alkoholio).

Užtat Rietavo savivaldybėje daugeliui gyventojų netikėtai prireikė į vaistinę, kur važiavo ištisomis šeimomis. „Jei priežastis nėra labai svarbi ir pareigūnams atrodo, kad dėl jos neverta patekti į vieną ar kitą savivaldybę, tokie automobiliai yra apgręžiami ir neįleidžiami.

Įkliuvo vengiantys tarnybos kariuomenėje

Iš viso per tris dienas visoje Klaipėdos apskrityje pareigūnai patikrino 59314 automobilių.
Įvažiavimo į Klaipėdos miestą keliuose patikrinti 23 633, neįleisti 649, surašyti 57 ANK protokolai, sulaikyti 3 asmenys, vengiantys karo prievolės.

Klaipėdos rajone ties įvažiavimo į Gargždus postuose patikrinta 4600, neįleista 111, surašyti 23 ANK protokolai, pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl neblaivaus vairuotojo (gruodžio 20 d. apie 17.32 val. Gargžduose Tilto g. patikros poste sustabdyto automobili „Peugeot 407“ vairuotojui, 1971 m. gimusiam vyrui, nustatytas 1,59 prom. neblaivumas. Taip pat 2020-12-20, Klaipėdos r. Samališkės k., kilusio konflikto metu asmenys patys išsikvietė policijos pareigūnus. Atvykę pareigūnai surašė visiems trims vakarėlyje dalyvavusiems piliečiams baudas pagal ANK 45 str. kaip ne vieno šeimos ūkio asmenims).