Konkurso komisija pirmąkart susidūrė su neeiline situacija, kai susumavus visų jos narių balsus paaiškėjo, jog net dvi vitrinos dalijasi I vietą, surinkusios vienodą balsų skaičių – kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina (UAB „Stikliai, Stiklių g. 14/1, Vilnius) ir antikvarinių papuošalų parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina (UAB Diamondela, Vokiečių g. 13, Vilnius). Džiugiai nuspręsta, jog abi vertos pirmosios pozicijos, tad šiais metais bus skelbiamos ir apdovanojamos net dvi pirmosios vietos. II vietą komisijos balsai lėmė restorano „Balzac" vitrinai (UAB Sweet art, Savičiaus g. 7, Vilnius), o III vieta atiteko kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrinai (UAB Ribas LT, Stiklių g. 7, Vilnius).

Laura antiques Fine Jewellery, Vokiečių g.
Foto: S. Žiūros nuotr.


Dar viena prizinė vieta yra išskirtinė – ją lemia publikos simpatijos. Apibendrinus gruodžio 10–17 d. Delfi naujienų portale vykusio balsavimo rezultatus, daugiausiai portalo skaitytojų simpatijų internetu pelnė restorano „Sugamour“ vitrina (UAB Saldi kava, Vokiečių g. 11, Vilnius).

Šių metų vitrinos žavi kūrybiškumu, žaismingumu ir išmone - šventinei nuotaikai kurti pasitelktos ne vien dekoracijos, bet ir muzika, kvapai, papildomai puoštos ir miesto erdvės aplinkui kavines ar parduotuves. Pasak komisijos narės, Vilniaus dizaino kolegijos Interjero dizaino katedros vedėjos Ievos Žukauskaitės, kasmet gali pastebėti, kaip vis keičiasi vitrinų dekoravimo įpročiai, stilius, spalvos, apšvietimas.

Balzac, Savičiaus g.
Foto: S. Žiūros nuotr.


„Šiais metais stebina kai kurių vitrinų dekoracijų dydis, gausybė švieselių ir estetiškos, patrauklios, skoningos dekoracijų kompozicijos bei tokie neįprasti sprendimai, kaip aromato įtraukimas į dekoracijų kompoziciją. Tai padeda įsiminti jų prekinį ženklą, puošia miestą, ir, kas svarbiausia, kelia miestiečių ir svečių nuotaiką“, – sako I. Žukauskaitė.

Jauki sostinės senamiesčio Stiklių gatvė, čia gyvenančios ir dirbančios bendruomenės pastangomis, kasmet švyti ypatingai. Kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina šiemet – lyg saldi kalėdinė svajonė, kurią Kalėdų rytą trokšta po eglute rasti kiekvienas.

Augustas ir Barbora, Stiklių g.
Foto: S. Žiūros nuotr.


„Šiuo nelengvu laikotarpiu norėjosi suteikti daugiau džiaugsmo ir grožio – kavinės svečiams, praeiviams ir mums patiems. Norėjome žmonėms priminti vaikystės Kalėdų pasaką ir sukurti tikrą šventinę nuotaiką Vilniaus senamiestyje“, – pasakoja UAB „Stikliai“ atstovė Mantė Valotkaitė.

Vokiečių gatvėje visų akis patraukia antikvarinės juvelyrinės parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina. Stilingoje vitrinoje užburia ypatingos antikvarinės rogės, šviesa žaidžiantys veidrodiniai disko rutuliai, papuošalai, besikeičiančios prabangios suknelės – karališka balta, vėliau aistringa raudona, nuostabiai deranti su aukso vėriniais, trečioji - žėrinti auksu, simbolizuoja turtus, pinigus ir sėkmę.

„Turėjome daug senovinių dekoro elementų - baltas antikvarines roges, senovinį eglutės stovą, žėrinčius papuošalus, tad viską apjungėme ir norėjome sukurti baltą, spindinčią lyg šiltas ir jaukus senovinis atvirukas, žiemos pasaką“, – sakė šiais metais aiškią viziją ir profesionalios komandos pagalbą turėjusi antikvarinės juvelyrikos parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ savininkė Laura Žvinakevičienė.

Sugamour, Vokiečių g.
Foto: S. Žiūros nuotr.


Šventinės muzikos garsais ir žavingų Kalėdų Paryžiuje dvasia praeivius, kaimynus džiugina restorano „Balzac“ vitrina. Išieškota ir šilta, dvelkia kalėdinio Paryžiaus romantika: „Būtent taip puošti savo vitriną mus įkvėpė noras pajusti tikrąją Paryžiaus dvasią. Šventinė vitrina skirta mažiesiems, kurie kaip ir vitrinos personažai, laukia Šv.Kalėdų“, – pasakoja dekoracijas vitrinos puošybai kepusi ir viską savo rankomis per 3 savaites sukūrusi restorano „Balzac“ direktorė Jadvyga Lobul.

Mišką vidury Stiklių gatvės primenanti kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrina kviečia džiaugtis tikrais ir laiko patikrintais dalykais: „Žmonės vis labiau džiaugiasi lietuviška gamta ir vertina natūralumą. Metai buvo kupini iššūkių, tad tvarumas ir tikrumas tapo svarbus kaip niekad. Šiemet turime būti tikri ir nuoširdūs, nes tik tokiais būdami greitai galėsime grįžti į gyvenimą, kurio turbūt pasiilgome visi“, – apie šių metų vitrinos puošimo idėją pasakoja kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ komanda.

Antrus metus iš eilės internetu balsavusiųjų didžiausių simpatijų susilaukė restorano „Sugamour“ (Vokiečių g. 11) vitrina, kuri surinko 1197 balsų. Iš viso Delfi portale elektroniniu būdu savo nuomonę išsakė ir dalyviams savo balsus dovanojo net 8234 žmonių.

Dar vasarą šventiniam laikotarpiui ruoštis pradėjusio restorano „Sugamour“ subtilios kalėdinės vitrinos ir interjero dekorui šiais metais pasirinkta miško spalva ir natūralios medžiagos – kėnio šakos, medinės konstrukcijos, audiniai, stiklo žaisliukai, kuriuos galima perdirbti, panaudoti dar kartą. Taip pat norėta išryškinti pastato monumentalumą, neperkraunant fasado ir grindinio.

„Elegancija slypi paprastume, prabanga slypi nuosaikume, pagarba aplinkai slypi natūraliose medžiagose ir atsakingame požiūryje į architektūrą bei paveldą“, – pagarbą aplinkai ir sau, kaip didžiausią vertybę pabrėžė restorano „Sugamour“ direktorė Žaneta Birbilienė.

Vilniaus miesto savivaldybė, atsidėkodama konkurso dalyviams už šventinės nuotaikos sostinėje kūrimą, nugalėtojams įteiks dosnius piniginius prizus. Daugiausiai komisijos simpatijų ir vienodą balų skaičių pelniusioms abiems vitrinoms atiteks po 1500 eurų, II vietai – 1200 eurų, III vietos laimėtojams – 800 eurų. Delfi internetinio balsavimo nugalėtojai – 1500 eurų.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2020“ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

Medžiaga parengta pagal BĮ Vilniaus kultūros centras užsakymą. Turinys yra apmokėtas.