Pasak pranešimo, dėl karantino reikalavimų Kauno rajono savivaldybės vadovai negali pakviesti bendruomenės į įprastą Kalėdų eglutės įžiebimo šventę Raudondvaryje, todėl į pagalbą bus pasitelktos šiuolaikinės technologijos.

Filmuotą eglutės įžiebimo ceremoniją bus galima stebėti Kauno rajono bendruomenės feisbuko paskyroje.

Viešosios įstaigos „Raudondvario dvaras" direktorė Snieguolė Navickienė sako, kad Kalėdų negali atimti niekas, net epidemija. Tad ypatinga Kalėdų pasaka, gera nuotaika tikrai visus aplankys.

Neabejotinai išlieka ir tradicija iš arti pasidžiaugti Raudondvario dvaro kieme žėrinčia eglute, muzika, šviesomis, dekoracijomis, prakartėle. Tad nedidelėmis grupelėmis, saugodami save ir kitus, lankytojai iš Kauno rajono ir šventišką Raudondvarį parodyti savo šeimoms nusiteikę kauniečiai bus laukiami iki pat Trijų karalių. O gal dar ilgiau.

Raudondvario pilies dvare, kuriame tradiciškai įžiebiama pagrindinė Kauno rajono eglė, puošnios dekoracijos bus lyg svetingai atverti vartai į pasaulį, sklidiną šviesų, muzikos, linksmų balsų, tviskančių snaigių, raudonų kaspinų. Prie pagrindinės Kauno rajono Kalėdų eglės šiemet nebus besifotografuojančiųjų ypač pamėgtos karietos. Ji stovės kitoje parko vietoje - ten, kur lipti į ją bus pasirengusi Pelenė, šventiniam pokyliui pavirtusi Princese.

Vietoj karietos bus interaktyvus Stebuklingas fortepijonas. "Ši pramoga kiekvienam leis pasijusti įstabiu kalėdinių melodijų kompozitoriumi ir atlikėju”, - šypsojosi S. Navickienė, pristatydama šiemečių Kalėdų Raudondvario dvare naujovę. Suaugęs ar mažas lankytojas sės prie didžiulio Stebuklingo fortepijono, ir vos jo pirštai palies instrumento klavišus, pasigirs kalėdinė melodija, kuriai pritars ant Kalėdų eglutės žybsinčios šviesos.

Šventiniame parke veiks ir per ketverius metus daugelio lankytojų išbandyta ir pamėgta čiuožykla.

Nežinia, kokia, priartėjus Kalėdoms, bus epideminė situacija, tačiau tikėtina, kad ir čiuožykloje, ir parko teritorijoje apsilankius teks laikytis rekomenduojamų atstumų, vengti glaudaus kontakto, būriavimosi. Vis dėlto Raudondvario dvaro parko teritorija didelė, vyksmas vyks ne patalpose, o po atviru dangumi. Čiuožykloje vienu metu galės pramogauti iki 25 čiuožėjų.

Įdomi dar ir tokia detalė: vasarą Raudondvario dvare vykęs gėlių festivalis paliko kompozicijų, kurios gruodžio šviesoje atgims naujai.
„Tai, kas pagaminta, kas jau atsirado, turi būti tvaru ir mums tarnauti toliau, paverčiant Raudondvario dvarą patraukliu visais metų laikais", - sako S.Navickienė.

Nepaisant pasaulį ir Lietuvą užgriuvusios pandemijos, šventinę nuotaiką gyventojams skleis ir kitos Kauno rajono seniūnijose įžiebtos Kalėdų eglutės.

Šeštadienį Rotušės aikštėje savo pagrindinę Kalėdų eglę įžiebia Kauno miestas. Šventinę ceremoniją ir muzikos atlikėjų koncertą iš šios aikštės tiesiogiai transliuos LRT televizija.