Druskininkuose jau ne pirmus metus iš eilės naudojamas tas pats metalinis Kalėdų eglės karkasas, kurį UAB „Golanas“ pramoniniai aukštalipiai apkaišo eglių šakomis, o jos viršūnę papuošia auksaspalve karūna.

„Dėl ribojančios realybės Kalėdos bus kiek kitokios. Ramesnės, tykesnės, šeimyniškos, tačiau ne ką mažiau jaukesnės, šviesios ir spindinčios. Didžiųjų švenčių laukimas prasidės, kai Pramogų aikštėje vilties, gėrio ir grožio kristalais nušvis didžiosios eglės karūna. Tiesa, aikštėje tą akimirką nesuskambės jūsų džiaugsmingi šūksniai, nes rūpindamiesi jūsų sveikata ir saugumu, nekviečiame rinktis ir būriuotis. Įsitaisykite šiltai ir jaukiai savo namuose, padenkite stalą šventiškais užkandukais, įsipilkite karšto vyno taurę ir stebėkite“, – kviečia Druskininkų kultūros centras.

Druskininkų eglės įžiebimo ceremonija suplanuota rengti gruodžio 4 d. 17 val. Ji bus tiesiogiai transliuojama Druskininkų kultūros centro „Facebook“ puslapyje. Tą patį vakarą prie šviesos instaliacija virtusio muzikinio gydyklų parko fontano bus įžiebtas ir Kalėdinių eglučių parkas.

Varėnoje Kalėdų eglė bus įžiebiama gruodžio 11 d., Lazdijuose – gruodžio 7 d., o Alytaus rotušės aikštėje – gruodžio 4 d.

Visuose miestuose švenčių organizatoriai skelbia ketinantys laikytis karantino reikalavimų ir pritaiko jiems šventinių renginių programas. Pavyzdžiui, įžiebus Alytaus miesto Kalėdų eglę iki pat Naujųjų metų prie jos vyks vaikų susitikimai su Kalėdų seneliu, bet šiemet jie truks ilgiau, paskirstant laiką ir raginant nesibūriuoti, o jų dalyvius planuojama registruoti. Alytaus Kalėdų senelis žada laikytis nuo vaikų saugaus atstumo ir saldainius jiems dalinti saugiu būdu.