Mažeikių rajono savivaldybės Ryšių su visuomenė skyriaus vyr. specialistė Eglė Ereminė portalui DELFI patvirtino, kad iš tiesų Mažeikių miesto pagrindinė eglė neatlaikė labai stipraus vėjo ir nuvirto.

Pasak jos, kol kas pasakyti, ar metalinė kalėdinio medžio konstrukcija pažeista, E. Ereminė negali. Prie Kalėdų eglės jau išvyko specialistai, kurie ir įvertins situaciją.

Maždaug 17 val. savivaldybė savo Feisbuko paskyroje pranešė, kad laukiama pagalbos iš Vilniaus, kad eglutė būtų atstatyta. Šiuo metu ji aptverta ir stebima.

„Įsismarkavęs vėjas šiandien, gruodžio 18 d., nuvertė pagrindinę Mažeikių miesto eglę prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios. Kone 14 metrų aukščio karkasas, kaišytas gyvomis eglės šakomis, nugriuvo šiek tiek po 15 val.

Į įvykio vietą nuvykę Mažeikių seniūnijos darbuotojai pastatė atitvarus. Šiuo metu teritorija stebima. Apie 21 val. iš sostinės turi atvykti eglutę statę UAB „Adam decolight“ specialistai. Įvertinus situaciją ir aprimus vėjui eglutę bus bandoma pastatyti", - savo Feisbuko paskyroje rašė Mažeikių rajono savivaldybės atstovai.

Atnaujinta 22 val.: Rajono savivaldybė savo feisbuko paskyroje pranešė, kad iš Vilniaus jau atvyko eglutę statę UAB „Adam decolight“ specialistai. Tikimasi, kad eglutės atstatymo darbus pavyks užbaigti iki ryto ir rytoj eglutė vėl puoš Mažeikius.

DELFI primena, kad Mažeikių eglė šiemet buvo įžiebta gruodžio 6 d., penktadienio vakarą. Ji stovėjo Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje.

Įžiebimo metu vyko iškilmingas renginys, kurio metu vietiniai gyventojai ir miesto svečiai grožėjosi šventiniais fejerverkais.

Nuvirtusi Mažeikių eglė
Foto: Skaitytojo nuotr.


Kalėdinę pasaką kūrė Savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Draugystė“, mažieji „nykštukai“ ir kiti atgiję personažai. Sukosi šventinė karuselė, važinėjosi traukinukas, vyko prekybos mugė.

Sinoptikai pranešė, kad Lietuvoje trečiadienį siaučia stiprus vėjas. Lietuvos orus lemia per Baltijos jūrą Estijos ir Suomijos link keliaujantis nedidelis, bet labai aktyvus ciklonas.

Lietuvoje šilta, bet rudeniška šiluma jaučiasi menkai dėl įsisiautėjusio pietvakarių, vakarų vėjo, kurio gūsiai daugelyje rajonų siekia 15-20 m/s. Klaipėdos, Telšių bei Šiaulių apskrityse vėjas kai kur stiprėjo iki 21-23 m/s.

Mažeikių eglė
Foto: Savivaldybės archyvas