Tuo pat metu bus siekiama ir degančių šaltųjų ugnelių rekordo, kurio dalimi kviečiami tapti visi Lietuvos žmonės, rašoma organizatorių pranešime spaudai. Rekordą registruos Lietuvos rekordų agentūra „Factum“.

„Nors mūsų šventę papuoš daug įspūdingų efektų, norime priminti, kad pirmiausia Kalėdas kuria mūsų pačių spinduliuojama šviesa, gerumas, dėmesys artimiesiems. Šaltosiomis ugnelėmis ne tik apšviesime Rokiškio rūmus, bet ir pasiųsime savo geriausius linkėjimus tiems, kuriuos mylime“, – pasakoja Kalėdų rezidencijos idėjos autoriai.

Organizatoriai rokiškėnams ir miesto svečiams žada ypatingą renginį – teatralizuotą Kalėdinę pasaką-koncertą apie tai, kaip vyriausiasis Lietuvos Kalėdų senelis atvyko įsikurti savo Kalėdų rezidencijoje, o čia jam vietos nenori užleisti Ruduo. Kalėdų senelis ir Ruduo susirungs efektingoje dvikovoje, prie kurios prisijungs televizijos šou „X faktorius“ nugalėtoja dainininkė Iglė Bernotaitytė, „Lietuvos talentų“ žvaigždės baltosios meškos, o viską vainikuos šviesų, pirotechnikos, fejerverkų ir spalvingųjų fontanų programa, rašoma pranešime.

Ypatinga ir šių metų Rokiškio eglė – ją savo rankomis sukūrė Rokiškio miestelėnai savanoriai. Jie patys susivirino unikalią metalo konstrukciją, kurią tarsi nėriniais papuošė iš eglės šakų, likusių po miško valymo, nupinta net 300 metrų ilgio girlianda. Taip rokiškėnai ir vadina savo eglutę – „nėrinių eglute“.

Taip pat Kalėdų eglutės įžiebimo ir Kalėdų rezidencijos atidarymo šventėje bus didžiulė prakartėlių paroda. Šviesų menininkas Eugenijus Sabaliauskas sukurs aplinką, kurioje prakartėlės nušvis netikėtomis spalvomis, žada organizatoriai.

Tiek apsilankymas Rokiškio Kalėdų rezidencijoje, tiek atidarymo šventė yra nemokami.