Skirtingas kartas vienijančios dirbtuvės

Šv. Kalėdas kurti kartu ir šventinio stebuklo laukimui sujungti skirtingų kartų žmones. Paskelbęs tokią kilnią misiją, sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė, prekybos tinklas šiemet pradėjo pasiruošimą gražiausioms metų šventėms. Kartu su ja ekranus išvydo ir kalėdinė reklama, kurios pagrindiniu herojumi tapo parduotuvėje rastas žaislinis meškutis.

„Šiemet kalėdinėje kampanijoje vaizduojamas žaislinis meškutis mūsų akyse įgavo kur kas gilesnę prasmę. Jis – gerumo, rūpesčio ir dėmesio vieni kitais simbolis. Pastarieji metai tapo tikru iššūkiu siekiant išsaugoti artimą ryšį. Todėl mūsų iniciatyvos tikslas – sustiprinti šią ypatingą skirtingų kartų giją bei pasirūpinti vieni kitais. Tikime, kad vaikai noriai jungsis prie „Meškučių dirbtuvių“ bei pasidalins ne tik rūpestingais rankų darbo meškučiais, bet ir į kiekvieno senolio namus bei širdis atneš vaikiško gerumo“, – pasakoja J. Bivainytė.

Foto: Organizatorių nuotr.

Maltiečių vaikų dienos centrams visoje Lietuvoje bus išsiųsti meškučių darymo rinkiniai – trafaretai ir priemonės dekorui. Taip pat kūrybinės meškučių dirbtuvės vyks ir „SOS vaikų kaimų“ organizacijos dienos centre. Čia meškučių gamybai vaikai naudos skirtingas medžiagas, įvairias technikas, o mažiesiems talkins ypatingas svečias – dailininkė, keramikė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Taip pat prie gerumo inciatyvos bus skatinami prisijungti ir visos Lietuvos darželinukai ir pradinukai.

„Džiaugiamės, kad prie meškučių dirbtuvių prisijungs ir mūsų globojami vaikai iš Vilniaus dienos centro. Paklausus šių vaikų, kas jiems yra Kalėdos, galima matyti, kad jie vis dar tiki stebuklais, o jų širdys – kupinos meilės ir rūpesčio. Todėl labai vertiname šią iniciatyvą, skatinančią vaikus dalintis meile su kitais. Šios iniciatyvos dėka dar kartą drauge įsitikinsime, kad rūpintis galima ne tik savimi, bet ir kitu. Tikime, kad šių dirbtuvių metu vaikai nors laikinai galės pamiršti sunkumus ir dar kartą patikėti Kalėdų stebuklais“, – džiaugiasi „SOS vaikų kaimų“ atstovė Indrė Čepulytė.

Foto: Organizatorių nuotr.

Pajėgos – trišalės

Ši kalėdinė „Maximos“ ir „SOS vaikų kaimų“ iniciatyva yra tik vienas iš daugelio nuolatinės bei ilgametės partnerystės projektų. Bendrovė organizacijos gimtadienio proga globojamiems vaikams yra dovanojusi renginį, vaišes bei pramogas.

Foto: Organizatorių nuotr.

Jiems „Maximos“ pirkėjai gali paaukoti ir atsiskaitydami kasose. Taip „SOS vaikų kaimams“ per pastaruosius penkerius metus parduotuvių lankytojų gerumo dėka padėta surinkti apie 140 tūkst. eurų. Visgi, pastebi J. Bivainytė, ši kalėdinė meškučių kūrimo iniciatyva skiriasi nuo kitų projektų.

„Vykdydami ją, suvienijome trišales pajėgas. Prie iniciatyvos prisijungė ir „SOS vaikų kaimų“ mažieji, ir „Maltos ordino pagalbos tarnyba“. Artėjant gražiausioms metų šventėms Maltiečių globojamiems senoliams pernai mūsų administracijos darbuotojai paaukojo savo kalėdines dovanas, senjorus kartu pasiekė šventiniai maisto rinkiniai. Šiemet pastarieji jiems taip pat bus įteikti, o drauge pradžiuginsime ir vaikų sukurtais meškučiais. Tokios dovanos taps rūpesčio, šilumos ir dėmesio vieni kitiems išraiška, kuri, tikimės, sustiprins stebuklingų ir jaukių šv. Kalėdų laukimą“, – šypsosi J. Bivainytė.

Ar žinai, kas paskatintų labiau šypsotis senelį, vienišą kaimyną, ar liūdną tetą? Kokios staigmenos per Kalėdas būna pačios gražiausios ir kurioms net nereikia leisti monetų iš savo taupyklės?

Tai savo rankomis sukurtos, su atidumu ir meile pagamintos dovanos! Dalyvaukite DELFI ir „Maxima“organizuojamame konkurse: meskuciai.delfi.lt/ ir padovanokite savo rankų darbo dovaną tiems, kam to labiausiai reikia.