Jo dalyviai galės prisidėti kuriant meninę instaliaciją, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ar mainytis atsineštomis nebereikalingomis knygomis, drabužiais, daiktais.

Ketinantiems šeštadienį ateiti į Bernardinų sodą menininkės Rūta Žinienė ir Liucija Dervinytė, būsimos instaliacijos „Neperskaitytos etiketės“ autorės, siūlo atsinešti baltų nebedėvimų drabužių ir taip tapti bendraautoriais. Meno kalba bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mados poveikį aplinkai. Žmonių atsinešti balti marškinėliai bus dekoruojami šokiruojančiais faktais apie tekstilės pramonę, vartojimo mastą ir padarinius.

Renginio metu jo dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse galės susmulkinti atsineštą plastiką ir jį perdirbti į naujus daiktus (padėklą, raktų pakabuką ir pan.), pasigaminti natūralaus dezodoranto ar natūralaus batų valiklio, pasisiūti daugkartinio naudojimo maišelių, mainytis nebereikalingomis knygomis, drabužiais, daiktais, laimėti prizų atliekų rūšiavimo turnyre ar viktorinose ir kt. Vaikai įdomiai leis laiką su „Kita forma“ komanda.

„Eko“ šeštadienis Bernardinų sode – tai baigiamasis projekto „Misija: nulis“ akordas. Šis projektas per pusantrų metų sutelkė daugiau kaip 5 tūkst. žmonių virtualioje erdvėje ir dar daugiau kaip 3 tūkst. per edukacinius susitikimus visoje šalyje. Jis parodė, kad mūsų visuomenėje daugėja norinčiųjų gyventi tvariau, vartoti atsakingai ir todėl mėginančių keisti įpročius.

Kaip rašoma pranešime spaudai, projekto „Misija: nulis“ metu vykę įvairiausi renginiai ir užsiėmimai buvo skirti mokyti atpažinti, kokį poveikį aplinkai daro kiekvienas iš mūsų, kaip galima keisti kasdienius įpročius ir fiksuoti realią naudą. Bendruomenės nariai aktyviai jungėsi ir prie akcijų „Diena be televizoriaus“, „Mėnuo be vienkartinio puodelio“, „Mėnuo be plastikinių maišelių“, „Aplinkai draugiška kelionė į darbą“. Projekto rezultatai bus apibendrinti šeštadienį per renginį Bernardinų sode.