„Tesla“ kompanija gana intensyviai darbuojasi Australijoje. Ir nors viskas prasidėjo nuo 100 MW „Powerpack“ projekto milžiniškos baterijos, dabar kompanija orientuojasi į energijos decentralizavimą. Jie ketina sukurti gyvenamųjų namų baterijų sistemą „Powerwall“, kuri iš esmės būtų milžiniška virtuali elektrinė.

Pietų Australijos premjeras Jay Weatherillas paskelbė, kad ant 50 tūkst. namų bus įrengtos 5 kW galios saulės elektrinės ir 13,5 kWh „Tesla Powerwall 2“ akumuliatorių sistemos. Dėl šios sistemos valstijoje bus paskirstyta mažiausiai 650 MWh energijos saugojimo pajėgumų ir sukurta 250 MW galios virtuali saulės elektrinė.

Ši sistema veiktų panašiai kaip milžiniška „Powerpack“ baterija, kuri yra įkraunama, kai elektros energijos kaina yra žema ir „atiduoda“ energiją, kai elektros kaina ir paklausa pakyla.

Šis „Powerwall“ projektas finansuojamas per energijos pardavimus, o vietos valdžia prisideda 2 mln. JAV dolerių dotacija ir 30 mln. JAV dolerių paskola iš Atsinaujinančių technologijų fondo (angl. „Renewable Technology Fund“).

Vietos valdžios teigimu, šis projektas jau įgyvendinamas. Iš pradžių „Powerwall“ sistema bus aprūpinti 1100 namų, ypač tie, kuriuose gyvena nedideles pajamas gaunantys žmonės. „Tesla“ tikisi iki 2022 metų įdiegti šią sistemą visuose 50 tūkst. namų.

Ar šis projektas ekonomiškai naudingas?

Australijos elektros energijos tarifai yra vieni didžiausių pasaulyje, o ypač Pietų Australijoje. Aukšti elektros energijos tarifai atsiliepia ir čia gyvenančioms šeimoms. Elonas Muskas teigė, kad „Tesla“ dirbs dar sunkiau, kad išspręstų šią problemą.

Ekonomiškas sprendimas kiekviename name įrengti 5 kW saulės jėgainę ir „Tesla Powerwall 2“ akumuliatorių sistemą, bei ją sujungti su Pietų Australijos nacionaliniu elektros tinklu davė akivaizdžios naudos. Žinoma, prisideda ir tai, kad per pastaruosius metus gerokai atpigo saulės elementai ir pagerėjo energijos saugojimo akumuliatorių technologijos.

Milžiniški elektros tarifai Pietų Australijoje verčia namų savininkus judėti beprotišku greičiu link saulės elementų ir energiją saugančių baterijų sistemų. Procesas yra toks intensyvus, kad Pietų Australijos vartotojai 2017 metais iš nacionalinio elektros tinklo nupirko 20 proc. mažiau elektros nei 2010 metais. Akivaizdu, kad tokia tendencija tęsis ir toliau.