Kaip Vyriausybės kabineto narius posėdžio pradžioje informavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, šis klausimas bus svarstomas kitą trečiadienį, po savaitės.

„Kadangi bus teikiama kitam trečiadieniui, prašyčiau šiai savaitei jį išbraukti“, – prašė ministras A. Veryga. Tam ministrų kabinetas pritarė.

Delfi primena, kad COVID – 19 komitete buvo priimti svarbūs, tačiau dar preliminarūs sprendimai dėl kultūros renginių vasarą.

Dėl renginių atvirose erdvėse, atsižvelgus į klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijų siūlymus, nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 300 dalyvių, nuo birželio 16 – 500, nuo liepos 1 – 700, nuo liepos 16 dienos – 900 dalyvių.

Karantinas Vilniuje

Uždarose erdvės, akivaizdu, pavojus kur kas didesnis. Preliminariai sutarta, kad nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 – 150, nuo liepos 1 – 200, nuo liepos 16 – 250, nuo rugpjūčio 1 – 300, nuo rugpjūčio 16 – 350 dalyvių.

„Savaime suprantame, visuose šiuose renginiuose reikės laikytis numatytų atstumų apribojimų, o uždarose erdvėse – ir nustatytų salės užimtumo reikalavimų. Turime suprasti, kad ypač didelio masto renginių su keliais ar keliolika tūkstančių žmonių, kuriuose neįmanoma sukontroliuoti žmonių judėjimo ir kontaktavimo, šią vasarą teks atsisakyti. Tokie sprendimai šiuo metu priimami visame pasaulyje ir jie būtini, kad saugotume visų mūsų gyvybes“, – trečiadienį feisbuke rašė premjeras S. Skvernelis.