Kaip susirasti gerą darbą Lietuvoje: įvardijo, kodėl dauguma CV ir motyvacinių laiškų – tragedija
Viktor Voroncov
2021 m. spalio 7 d. 16:20
Dirbantis vyras
Foto: Vida Press
aA
Feisbuke labai daug diskutuoju su žmonėmis, kurie sako, kad Lietuvoje neįmanoma uždirbti daugiau nei 600 eurų. Mano poziciją „Jeigu tu Lietuvoje neuždirbi 1 500 eurų – esi lochas“ žmonės priima skirtingai. Vieni netiki ir tiesiog palieka diskusiją, bet jaunimas dažniausiai stengiasi suprasti mano požiūrį ir labai dažnai prašo padėti: arba susirasti darbą, arba peržiūrėti ir pataisyti CV, arba patarti, kaip pasitobulinti kvalifikaciją. Vieną tokį prašymą atsiuntė mergina iš Klaipėdos – „Padėkite man gauti pareigas logistikos bendrovėje X“. Atkreipkite dėmesį – ne susirasti darbą, o gauti konkrečias pareigas konkrečioje bendrovėje!
Gerai, galim pabandyti. Prašau, kad atsiųstų CV. Gaunu ir vos nenuvirstu nuo kėdės – du lapai nerišlaus teksto „Word'e“. Darbai keičiasi kas keturis mėnesius, mergina kasmet 3–4 mėnesiams išvažiuoja į Norvegiją uždarbiauti, grįžta į Lietuva ir įsidarbina padavėja, kambarine, barmene. Paskutinės pareigos – saunos administratorė. Vienintelis CV pliusas – išsilavinimas: mergina kažkada yra studijavusi koledže ir įgijusi logistikos specialybę.
Iš pirmo žvilgsnio padėtis atrodė beviltiška, bet nusprendžiau pamėginti. Iš pradžių kardinaliai – iki 3 – sumažinome darboviečių skaičių. Pareigos Norvegijoje buvo nurodytos kaip „Klientų aptarnavimo vadybininkė“, o kelionės į Norvegiją tikslas – „Anglų kalbos žinių gilinimas“. Pirties administratorė virto SPA centro administratore. Su vienos darbovietės pamainos viršininku sutarėme, kad jis atsiųs rekomendaciją (kurią parašiau pats) ir, jeigu ką, atsakys į darbdavio klausimus telefonu. Mergina įkėlė į CV specialiai padarytą nuotrauką, kurioje ji vilkėjo griežto stiliaus dalykinį kostiumėlį. Bet didžiausia bomba buvo paslėpta motyvaciniame laiške.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
2.9412