Xi Jinpingui šiais metais reikia, kad viskas klostytųsi kaip iš pypkės: visgi yra trys sritys, kuriose Kinija jau suklydo
2022 m. balandžio 22 d. 12:21
aA
Dažnai sakoma, kad Kinijos vyriausybė planuoja dešimtmečiams į priekį ir kruopščiai laikosi savo sumanymų, nepaisydama pasaulyje vykstančių įvykių. Visgi dabartiniai veiksmai Šanchajuje nė iš tolo nepanašūs į genialią strategiją. Praktiškai visoms šalims atlaisvinus dėl COVID-19 įvestus apribojimus, 25 mln. žmonių vėl gyvena karantino sąlygomis: savo butuose įkalintiems gyventojams trūksta maisto ir medikamentų, o šių faktų nebepajėgia nuslėpti net Kinijos cenzoriai. Vadinamoji nulinio COVID politika virto aklaviete, ir Kinijos komunistų partija neturi greito sprendimo.
Tai viena iš trijų problemų, su kuriomis šiemet susiduria Kinija, įskaitant šlubuojančią ekonomiką ir karą Ukrainoje. Galima pamanyti, kad šios problemos nėra susijusios tarpusavyje, bet Kinijos reagavimas į kiekvieną iš jų pasižymi bendromis ypatybėmis: pasipūtėliška ir išdidžia vieša pozicija, perdėtu noru viską kontroliuoti bei abejotinais rezultatais. Kinijos veiksmai toli gražu neprimena tinkamo valstybės valdymo meno pavyzdžio ir veikiau yra Xi Jinpingo autoritarinio režimo, kuriam sunkiai sekasi sukalibruoti politiką ar pripažinti klydus, atspindys.
Šiais metais Kinijos prezidentui yra gyvybiškai svarbu, kad viskas eitųsi kaip iš pypkės.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
© 2020 The Economist Newspaper Limited. All rights reserved. From The Economist, published under licence. The original content, in English, can be found on www.economist.com
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
4.6364