Kaip Maskva ir Pekinas „draugauja prieš Vakarus“: Kinija prieš Ameriką kovos, kol „baigsis“ rusai
2022 m. gegužės 20 d. 05:45
aA
Istoriko ir ekonomisto pokalbio fragmentas „Svoboda“ gegužės 13-ąją. Istorikas Michailas Sokolovas: „Išeitų, kad automobilių pramonė Rusijoje sankcijų faktiškai sunaikinta?“ Ekonomistas Sergejus Aleksašenka: „Taip, Vladimiro Putino nuopelnas.“ M. Sokolovas: „Girdžiu nuomonių, kad ateis kinai ir mus išgelbės.“ S. Aleksašenka: „Kinai ateis ir parduos mašinas, kurias rinks Kinijoje. Įsivaizduokite save jų vietoje. Tarkime, gavote „AvtoVAZ“ ir ką su juo daryti, kai sureguliuotas rinkti „Renault“ [Prancūzijos automobilių gamintojas iki sankcijų dirbo Rusijoje ir konkrečiai koncerne „AvtoVAZ“, A. S.]? Gamybos pertvarkymui reikia gausybės laiko ir pinigų, kai nelabai aišku, kuriam galui. Milijonus automobilių Rusijai galima rinkti Kinijoje. Dažnai manęs klausia, ar galima iš Kinijos pirkti technologijas? Atsakymas: Kinija niekada netieks Rusijai technologijų, nes jomis rusai gamins tą patį, ką Kinija, ir konkuruos su ja rinkose, kur Kinija parduoda savo prekę.“
Beje, po trijų dienų (gegužės 16-ąją) po pokalbio Maskvos meras Sergejus Sobianinas paskelbė apie sprendimą Maskvos „Renault“ fabrike, technologinėje partnerystėje su KAMAZ, atnaujinti automobilių „Moskvitch“ gamybą.
Labiausiai išisvysčiusių planetos ekonomikų grupės G7 užsienio reikalų ministrai susitikime Vokietijoje gegužės 14 dieną ragino Pekiną susilaikyti nuo paramos Maskvai kare su Ukraina, nurodę, jog Rusijos veiksmai provokuoja maisto bei energinę krizę, kuri gali paliesti daugelį šalių, taip pat Azijoje ir Afrikoje.
Naujienų agentūra „Reuters“ balandį informavo, jog kinų naftos kompanijos neskuba kontraktuoti naftos iš Rusijos taip pat dėl nenoro, jog Vakarai tai interpretuotų kaip paramą Maskvai. Nuo karo Ukrainoje pradžios Rusija ir taip parduoda naftą Kinijai su 35 proc. nuolaida.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.9167