Kol Ukraina kaunasi už visą pasaulį, klestinčios demokratijos barsto galvas pelenais: ką iki šiol padarė Europa ir Vakarai
2022 m. balandžio 16 d. 08:32
aA
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis balandžio 3-ąją pakvietė buvusią Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir buvusį Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy apsilankyti Bučoje ir pamatyti, prie ko privedė 14 metų vykdyta nuolaidų Rusijai politika.
„Tada buvo galimybė išvesti Ukrainą iš Rytų Europos „pilkosios zonos“ tarp NATO ir Rusijos. Iš zonos, kurioje Maskva mano, kad viskas leidžiama, net baisiausi karo nusikaltimai. Už optimistinių diplomatinių formuluočių, kad Ukraina neva gali tapti NATO nare, 2008 metais slėptas atsisakymas priimti ją į Aljansą. Tai maskavo absurdišką kai kurių politikų Rusijos baimę“, – taip kalbėjo prezidentas po to, kai pasaulis pamatė, ką nuveikė Putino „sakalai“ šiame Ukrainos mieste.
Ekskanclerė savo spaudos sekretorės lūpomis atrėmė, jog viską 2008 metais darė tinkamai, kai Bukarešto viršūnių susitikime blokavo Ukrainos narystę NATO. Tačiau ir pareiškė remianti tarptautines pastangas nutraukti Maskvos grobikišką karą.
Į kvietimą aplankyti Bučą nesureagavo. Ką gi.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
4.3684