Nestandartinių verslų išstūmimas: ar Lietuvos verslininkams jau reikia ombudsmeno?
Viktor Voroncov
2021 m. balandžio 28 d. 12:55
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas
aA
Pastaruoju metu perspektyvius, stabilius ir pelningus Lietuvos verslus krečia skandalai, intrigos ir tyrimai. Kalbu apie valstybės poziciją dėl „BKT“, „Gargždų geležinkelio“, „Avia Solutions Group“, „LiTak-Tak“, „Aviatic MRO“, sanatorijos „Belarus“. Neabejoju, kad yra ir kitų, mažiau žinomų, galbūt perspektyvių, tačiau nestandartinių verslų stūmimo iš šalies pavyzdžių.
Kartą dalyvavau viename konkurse, kuriame buvo vertinami įvairūs finansinėms technologijoms (fintech) ir kibernetiniam saugumui skirti sprendimai. Pradžioje nominantai prisistatė patys ir pristatė savo idėjas. Jeigu atvirai, buvau maloniai šokiruotas reginio. Negaliu teigti, kad IT sritis man tolima, bet kai kurių sprendimų tiesiog negalėjau paaiškinti. Į sceną lipo lietuviai, jauni, išsilavinę, ir pasakojo apie savo produktus, kaip sekėsi pritraukti užsienio investicijų, parduoti savo sprendimus pasaulinio garso bankų gigantams ir užsienio valstybių vyriausybėms. Niekada taip nesididžiavau Lietuva, kaip per tą ceremoniją.
Vėliau, kaip įprasta, buvo banketas ir furšetas, sėdėjau prie stalo su dviem komandomis ir man pavyko pabendrauti su jaunuoliais. Uždaviau natūralų klausimą: „Iš kur tiek proto?“, ir beveik visi atsakė – iš „Barclays“. Visus šiuos sprendimus, žinias ir technologijas jauni Lietuvos piliečiai gavo dirbdami ten. „Barclays“ išėjimas ne tik nesugriovė jų planų, bet atvirkščiai, paskatino sukurti savo verslą.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
4.3333