Slaptasis karas, kuris pakeitė Rusijos istoriją: tikėjęsis greitos pergalės, Kremlius Čečėnijoje patyrė košmarą
aA
XX-asis a. buvo didelių permainų ir sukrėtimų laikmetis, kuriame užgimė ir žlugo naujos santvarkos, sistemos ir ideologijos. Vieniems jo pabaiga žadėjo naują erą: griuvo Europą skyrusi Berlyno siena, paskelbta Šaltojo karo pabaiga. Kitiems – artėjo užtarnautos agonijos ir pelnytos pabaigos akimirka: Sovietų Sąjunga kaip nuo astmos dūstantis ligonis gaudė paskutinius oro gurkšnius. Lietuvoje išaušo tautinis pavasaris – paskelbėme atkuriantys nepriklausomą valstybę, o mūsų pavyzdžiu sekė dešimtys buvusių SSRS šalių. Ir visgi… Viena maža, bet išdidi tauta, liko tarybinio monstro gniaužtuose. Jos kruvinas kelias į laisvę vėl buvo be prasidedąs.
Rusija ir čečėnų tauta: krauju paženklinta istorija nuo pirmosios pažinties
Čečėnija – nedidelė valstybė Šiaurės Kaukazo kalnų regione, kruvinas kovas su Rusija menanti ne vieną šimtmetį. Čečėnų tautos (ir kitų Šiaurės Kaukazo tautų) pavergimą Rusija pradėjo dar XVII a., tačiau planingi rusų kariuomenės puolimai prasidėjo XIX a. pradžioje. Savo karinę galią okupantai demonstravo statydami tvirtoves ir lėtai judėdami gilyn į regioną. Vienas tokių Rusijos karinės galios simbolių buvo Grozno tvirtovė, kurią 1818 m. pastatė 5 tūkst. rusų karių.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
3.3333