Su žymia archeologe Marija Gimbutiene gyvenusi teatrologė: kai ji pradėjo rašyti apie Motinos deivės religiją, net geriausi draugai nusigręžė
išskirtinis interviu
2021 m. birželio 6 d. 12:06
M. Gimbutienė su Kornelija Jankauskaite dykumoje, Liucernos slėnis, 1989.
Foto: Asmeninins albumas
aA
Ar deramai Lietuva pagerbia ir įprasmina šios savo dukros atminimą, retoriškai klausia teatrologė Kornelija Jankauskaitė, kuriai keletą metų teko gyventi pas šią iškilią moterį anapus Atlanto. O vėliau su viena Marijos dukrų, Živile, parengė ir išleido knygą apie šią bene žymiausią lietuvę archeologę, be to, savarankiškai sudarė knygą apie Marijos tėvus – Veroniką ir Danielių Alseikas.
– 2021 m. UNESCO yra paskelbti garsios lietuvių mokslininkės archeomitologės Marijos Gimbutienės metais ir skirti paminėti jos 100-osioms gimimo metinėms. Kaip tai minima Lietuvoje?
– 2021 m. balandžio 29–30 d. įvyko tarptautinė virtuali konferencija „Marija Gimbutienė Lietuvoje ir pasaulyje: minint šimtąsias gimimo metines“. Prezidento Valdo Adamkaus globojamą renginį organizavo Lietuvos istorijos institutas drauge su Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais. Archeologė dr. Agnė Čivilytė (Lietuvos istorijos institutas) – tikra viso šio išskirtinio renginio spiritus movens – sukvietė 22 mokslininkus iš 8 pasaulio ir Europos šalių.
Susirinkę skirtingų kartų intelektualai, istorikai, archeologai, filosofai, antropologai perteikė visapusišką M. Gimbutienės darbų vertinimą.
Pirmą kartą buvo parodyti M. Gimbutienės paskaitų užrašai, sudėlioti jos paskaitų akcentai.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
4.1111