(Ne)matoma moteris: išvaizdos kontrolė
2020 m. spalio 14 d. 09:23
Bronzinė statulėlė. III–II a. pr Kr.
Foto: Šiaurės Atėnai
aA
Rugsėjo pradžioje per Prancūziją nuvilnijo skandalas: Orsė muziejaus Paryžiuje darbuotojai nesutiko įleisti jaunos merginos dėl pernelyg provokuojančios iškirptės. Muziejaus kasininkai liepė merginai prisidengti, jei ši norinti patekti į parodą: „Paslėpkite krūtinę, mes jos nenorime matyti.“ Merginai aiškinta, kad jos apranga nederama norint aplankyti muziejaus parodą, buvo liepta apsivilkti švarką ir tik tada ji būsianti įleista į muziejų, tad galiausiai pažeminta mergina sutiko prisidengti. Vidinėse taisyklėse rašoma, kad į muziejų negalima patekti slepiant veidą, basomis ar vilkint aprangą, kuri gali trikdyti visuomenės ramybę. Tačiau ar merginos iškirptė galėjo sutrikdyti visuomenės ramybę?
Ir kiekviena moteris, kuri meldžiasi ar pranašauja neapgaubta galva, paniekina savo galvą; tai tolygu būti nuskustai. Todėl moteris privalo turėti ant galvos valdymo ženklą dėl angelų.
Susiję straipsniai
Apie kraštovardį Gudija. Trumpos sociolingvistinės p

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000