Po 50 metų aukšto rango KGB veteranas prakalbo apie Kalantos susideginimą ir po to kilusias riaušes: buvo padaryta klaida
2022 m. gegužės 14 d. 21:32
Jaunimo manifestus malšino ne tik milicija, bet ir KGB.
Foto: D. Dargio archyvo nuotr.
aA
Devyniolikmečio Romo Kalantos susideginimas 1972-ųjų gegužės 14 dieną Kaune, Laisvės alėjoje, šalia Miesto sodo, išprovokavo vieną didžiausių Lietuvos istorijoje surengtą antisovietinę Kauno jaunimo demonstraciją. Maža to, jauno kauniečio susinaikinimas paskatino stebėtinai panašius įvykius, analogiškus jaunų žmonių mėginimus pasitraukti iš gyvenimo ir buvusiose socialistinėse šalyse: Lenkijoje, Čekijoje, Vengrijoje. Prieš sistemą protestavę jaunuoliai tokias „liepsnojančias akcijas“ surengdavo viešose vietose, prie žinomų ar lankytinų objektų.
Stebina tai, kad net ir šiandien panašūs įvykiai nutinka dabartiniame pasaulyje. Pavyzdžiui, prieš keletą metų Artimuosiuose Rytuose susinaikino mergina, kuriai buvo draudžiama per televiziją ir internete žiūrėti futbolo varžybas.
Keistų mirčių serialas

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
3.4583