Natūralūs būdai kovoti su skydliaukės problemomis: teks peržvelgti ne tik lėkštės turinį, bet ir savo rutiną
Mantas Liekis
2022 m. kovo 2 d. 07:00
Asociatyvioji nuotr.
Foto: Vida Press
aA
Skydliaukė – nedidelė endokrininė liauka. Pagrindinė skydliaukės funkcija yra skydliaukės hormonų: trijodtironino (T3) ir tiroksino (T4) bei peptidinio hormono kalcitonino gamyba. Skydliaukė reguliuoja labai daug žmogaus organizmo funkcijų, yra atsakinga už medžiagų apykaitos darbą, energijos ir šilumos gamybą kūne, augimą ir regeneraciją, kalcio apykaitą kūne, svorio padidėjimą ir daugiau. Ši 15–30 g sverianti liauka ypač svarbi ir žmogaus emociniam fonui, sutrikus jos veiklai galite jausti didelį energijos trūkumą ir nežymius depresijos simptomus.
Skydliaukės sutrikimai dažniausiai pasireiškia moterims. Sutrikimai skirstomi į hipertiroidizmą ir hipotiroidizmą. Iš simptomų pusės ganėtinai lengva atpažinti hipertiroidizmą ir hipotiroidizmą. Hipertiroidizmas pasižymi padažnėjusiu prakaitavimu, širdies permušimais, plaukų slinkimu, neplanuotu svorio kritimu, padidėjusiu budrumu, nerimo-panikos atakomis.
Susirgus hipertiroze, suaktyvėja skydliaukės funkcija (pagreitėja medžiagų apykaita), simptomai yra visiškai priešingi hipotirozei: išoriškai matoma padidėjusi skydliaukė (gūžys), mažėja kūno masė, pakyla kraujo spaudimas, padažnėja pulsas, gausiai prakaituojama, dažnai tuštinamasi, padidėja dirglumas, netoleruojamas karštis.
Tuo tarpu hipotiroidizmas pasireiškia

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
4.3846