Istorinėse Šiaulių kapinėse ilsisi ir kunigai, ir ragana, o aplink vieną iš šių kapų moterys eina keliais
Kristina Tamulevičiūtė
2022 m. sausio 20 d. 17:05
Šiaulių senosios kapinės
Foto: Kristinos Tamulevičiūtės nuotr.
aA
Talkšos ežero pakrantė – ir šiauliečių, ir miesto svečių pamėgta vieta. Čia galima nusifotografuoti prie didžiulės geležinės lapės skulptūros, pasivaikščioti po energetinį labirintą, pailsėti greta įsikūrusioje kavinėje. Tie, kurie nori miestą pažinti artimiau, renkasi ilgesnį maršrutą – Talkšos ekologinį taką, kuriuo einant pasiekiamas Katinų muziejus, žirgynas, legendomis apipintas Salduvės piliakalnis. Bet retas susimąsto, kad prie Talkšos ežero prigludusios Šiaulių senosios kapinės yra ne mažiau įspūdingas istorinis paminklas.
Kryžiai, antkapiniai paminklai, apgriuvę laidojimo rūsiai, koplyčių liekanos alsuoja šiurpiais pasakojimais ir liudija užmarštin grimztančią miesto istoriją. Apie tai, kad šiose 4,6 ha ploto kapinėse ilsisi nemažai Lietuvai ir Šiauliams nusipelniusių žmonių, susimąstyta visai neseniai.
Dabar šias kadaise niūrias kapines tyrinėja istorikai ir kraštotyrininkai, profesionalūs gidai po jas veda ekskursijas. Tyrinėjant kapines, atrandama vis naujų istorinių faktų, kuriamos legendos.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(29 žmonės įvertino)
4.3448