Keista feldmaršalo taisyklė: kuo kraupesnė istorinio personažo biografija, tuo populiaresnis jo dėvėtas drabužis
2022 m. sausio 16 d. 13:39
Jamesas Brudenellis Cardiganas, Johnas Frenchas
Foto: Wikipedia.org
aA
Kiekvienas padorus mada ir ir rūbais besidomintis žmogus žino, kad mados pramonės lyderiai yra prancūzai ir italai. Kitos tautos, kaip čia taktiškiau pareiškus, neturi savyje to vidinio subtilumo, kuris leidžia kurti nuostabius ir subtilius mados elementus. Primityvai…
Tačiau susidomėjimas naujais drabužiais labai stropiai atkunta ir tose tautose, kurių didelių subtilumu neįtarsi, kai tam susidaro ypatingos istorinės sąlygos. Pavyzdžiui, kai kariauji atšiauriomis klimato sąlygomis, kurių nesitiki. Vaisingas šiuo atžvilgiu buvo Krymo karas (1853–1856), kuris vyko – kaip jūs teisingai atspėjote – Kryme. Labai keista koalicija – Sardinija, Prancūzija, Turkija ir Britų imperija – puolė Rusiją. Iš rusų pusės jaunas plevėsa aristokratas Levas Tolstojus kaip karininkas ten sėmėsi rūsčios gyvenimiškos patirties. Be „Sevastopolio apsakymų“ nebūtų didžiojo žodžio meistro. O iš puolančios koalicijos pusės atsirado kitų įdomių dalykų, susijusių su mada.
Tik prieš tai prisiminkime paprastą demokratišką drabužį, kuris tapo diktatorių ir politinių monstrų įkvėpimu.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
4.4667