Teisininkas atsako: ką verta numatyti sutartyje, parduodant mišką įmonei išsikirsti?
Martynas Antanaitis
2022 m. sausio 17 d. 05:31
Martynas Antanaitis, advokatas, LJAA narys
Foto: Kristinos Sabaliauskaitės / Vida Press nuotr.
aA
Nenukirsto miško pardavimas įmonėms, kurios medžius pačios išsikerta ir medieną išsiveža, turi savo specifikos – iš anksto negalima tiksliai apskaičiuoti parduodamos medienos tūrio, kyla rizika, kad bus iškirsta daugiau medžių, negu miško savininkas leido. Taigi, ką verta žinoti, sudarant sutartį su nenukirstą mišką perkančia įmone, kad vėliau netektų gailėtis, ir kaip ginti pažeistas teises, jei visgi medžių buvo iškirsta daugiau, negu susitarta? Savo įžvalgomis šia skaitytojo iškelta tema pasidalijo Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narys, advokatas Martynas Antanaitis.
Skaitytojas Tadas klausia: „Esu privataus miško savininkas ir ketinu parduoti nenukirstą mišką įmonei, kuri paruoš reikiamus dokumentus, atliks kirtimo darbus ir išveš medieną, o man už tai bus sumokėtas sutartas atlygis. Tame miške yra dalis medžių, kurių nukirsti nenoriu. Pasirašant su įmone sutartį, kokias sąlygas reikėtų įvertinti, kad nenukentėčiau? Ką daryti, jei ta įmonė iškirstų daugiau medžių?“
Atsako LJAA narys, advokatas Martynas Antanaitis:
„Nenukirstas miškas yra šio turto savininko nuosavybė, kuria jis turi teisę disponuoti savo nuožiūra.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.6667