JAV farmacijos įmonių nuodėmės: ryte pabudę amerikiečiai sužinojo, kad pernakt gyvybiškai svarbūs vaistai pabrango 5 tūkst. proc.
2021 m. lapkričio 22 d. 19:08
Paracetamolis ir ibuprofenas
aA
Donaldas Trumpas rinkėjams žadėjo atsilaikyti prieš farmacininkų spaudimą ir sumažinti receptinių vaistų kainas. Tačiau vaistų kainos nesumažėjo, o vietoje to šilčiausios kėdės prezidento administracijoje atiteko „Big Pharma“ atstovams. Farmacijos pramonė yra turtinga ir galingesnė nei bet kada anksčiau. Dėka milžiniškos įtakos, Jungtinėse Valstijose farmacininkų interesai buvo ginami eilinių piliečių sąskaita, o neapžiojamas „Big Pharma“ pelno aparatas kėsinasi į pasaulinę vyriausybių vykdomą sveikatos politiką. Pateikiame kelis tokių įvykių pavyzdžius.
Insulinas
D. Trumpo administracijos schema JAV piliečiams kainavo išties nemažai. Vien 2018 m. amerikiečiai receptiniams vaistams išleido per 535 mlrd. dolerių, kurių kainos nuo 2010-ųjų šoktelėjo net 50 proc. Šių vaistų kainų augimas gerokai viršijo infliaciją, o didžiosios farmacijos kompanijos (angl. „Big Pharma“) 2011–2015 m. labiausiai perkamų vaistų kainas padidino nuo 40 iki 71 proc. Tiesa, ši korupcinė schema nėra grynai D. Trumpo administracijos išradimas. Toks politinio pataikavimo mechanizmas stambiesiems farmacininkams Jungtinėse Valstijose tęsiasi jau ištisus dešimtmečius, o D. Trumpas tik pratęsė šią politiką.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
4.5000