Teisininkas atsako: dažna problema – ką daryti, praleidus terminą priimti palikimą?
Snieguolė Miceikaitė
2021 m. lapkričio 22 d. 06:05
Snieguolė Miceikaitė
Foto: Kristinos Sabaliauskaitės / Vida Press nuotr.
aA
Kartais žmonės, mirus jų šeimos nariui, savaime pradeda valdyti jo turtą ir mano, kad to užtenka – esą palikimas jau yra priimtas. Tačiau norint turtą parduoti ar dovanoti, neretai susizgrimbama, kad „popieriai dar nesutvarkyti“, o paveldėjimo priėmimo terminai praleisti. Situacija tampa dar labiau komplikuota, jei įpėdinis, oficialiai nepriėmęs palikimo, tačiau jį valdęs, pats miršta ir jau jo įpėdiniai negali paveldėti turto. Ką tokiais atvejais daryti, į „Delfi Plius“ skaitytojos klausimą atsako Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narė, advokato padėjėja Snieguolė Miceikaitė.
Skaitytoja Ieva klausia: „Prieš 15 metų mirė mano senelis, o prieš mėnesį ir močiutė. Kreipiausi į notarą dėl palikimo priėmimo, tačiau notaras neišduoda paveldėjimo teisės liudijimo, nes teigia, kad močiutė nepaveldėjo turto po senelio mirties. Notaras patarė kreiptis į advokatą. Ką daryti tokiu atveju?“
Atsako LJAA narė, advokato padėjėja Snieguolė Miceikaitė:
„Kartais žmonės, ypač garbingo amžiaus, mano, kad po sutuoktinio ar kito artimojo giminaičio mirties mirusiojo turtas atitenka automatiškai, todėl neatlieka jokių veiksmų palikimui priimti.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
4.5500