Pasakiški sovietų šulų turtai: varguoliai juos būtų suplėšę į gabalus, jei sužinoję, kokioje prabangoje maudėsi vadai
2021 m. spalio 18 d. 20:19
Stalinas ir jo Politbiuro kolegos eina per Kremliaus kiemą. 1946 m. Iš kairės: Anastasas Mikojanas, Nikita Chruščiovas, Josifas Stalinas, Georgijus Malenkovas, Lavrentijus Berija ir Viačeslavas Molotovas. Samarijaus Gurario nuotrauka
aA
Sovietiniams nomenklatūrininkams nebuvo reikalingi pinigai, nes jie viską gavo nemokamai. Jiems neaktualu buvo ir nekilnojamojo turto klausimai, apskritai privati nuosavybė, nes viskas buvo valdiška. Kol paprasta sovietų liaudis statė komunizmą, partiniai nomenklatūrininkai jau gyveno jame kaip rojuje. Tai valdžios elitas, „ raudonieji dvarininkai“. Ir kuo aukštesnį postą užėmė, tuo daugiau privilegijų. Bet ne vienam jų likimas atsiuntė labai sunkių išbandymų: pabuvojo pačioje valdžios viršūnėje, o po to neteko visko.
Atplėšti nuo lovio galėjo tik mirtis
Kažkada ir SSRS KPSS CK politinio biuro narys Andrejus Kirilenka buvo valdžios olimpe. Septintojo dešimtmečio viduryje pretendavo į antrą šalies žmogų po genseko Brežnevo.
Kirilenka buvo tipiškas partinis nomenklatūrinis darbuotojas, bet beraštis ir neišsimokslinęs. Ėjo metai, ir septintojo dešimtmečio pabaigoje jis jau buvo senas ir paliegęs žmogus. Bendrapartiečiai iš jo šaipėsi, bet į pensiją jis nesiruošė eiti. Kirilenka kuravo transporto ir statybos klausimus, kurie buvo derinami su juo visoje Sovietų Sąjungoje. Tačiau sprendimai buvo priimami tokie, jog daugelis galvojo, kad su jo galva kažkas negerai.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(77 žmonės įvertino)
4.2208