Pirmas tyrimas sutelkė dėmesį į galimą trumpalaikę skaidrios (priešingai negu neaiškios) komunikacijos sveikatai naudą. Buvo tiriama, ar skaidri komunikacija, net jei atskleidžiama neigiama informacija, padidina vakcinų priimtinumą visuomenėje ir apsaugo nuo sąmokslo teoretikų bandymų tą priimtinumą sumažinti. Pirmo tyrimo rezultatai rodo, kad skeptiškumas skiepų atžvilgiu yra didžiausias tarp žmonių, kurie nepasitiki valdžios institucijomis, ir kad skaidri komunikacija apie vakcinas, jei ji neigiama, šį skepticizmą didina, o ne mažina.

Antru tyrimu buvo siekiama pakartotinai išanalizuoti komunikavimo efektą, ištirti komunikavimo ir individualių nuostatų sąveiką, atsakyti į klausimą, ar yra skaidrios komunikacijų privalumų, tai yra, ar tai padeda pasitikėti sveikatos priežiūros institucijomis ir atmesti sąmokslo teorijas; taip pat buvo siekiama atskleisti skaidrios ir neaiškios, miglotos komunikacijos poveikį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)