Elektrinis paspirtukas gali sugadinti likusią vasarą: traumatologė pasidalino, kaip išvengti traumų
Žurnalas „Tavo vaikas“
2021 m. rugpjūčio 5 d. 16:06
aA
Vasara – smagus laikas atostogaujantiesiems ir vaikams, o medikams tai – darbymetis, pavojingų traumų metas. Nesaugus pasivažinėjimas dviračiu, paspirtuku ar riedučiais vaikams gali baigtis ligoninėje. Traumatologai karštomis dienomis sulaukia dvigubai daugiau pacientų nei įprastai ir tik todėl, kad jų saugumu nepasirūpino suaugusieji.
Konsultuoja Santaros klinikų Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja gydytoja traumatologė Ingrida Sapagovaitė.
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjos gydytojos traumatologės Ingridos Sapagovaitės teigimu, praktika rodo, kad vasarą vaikų patiriamų traumų pobūdis šiek tiek skiriasi. „Vasarą daugiau atostogaujame, būname lauke, daugiau visokių šašlykinių, kepsninių, pramogų prie ežerų, upių, jūros, saulės daugiau ir taip atsiranda priežasčių, dėl kurių tenka kreiptis su vaikais į ligoninės Priėmimo skyrių. Bene dažniausiai pas mus atvežami vaikai, kurie kritę nuo dviračių, paspirtukų, skendę, susipjaustę ežere kojas, ištikus įvairioms alerginėms reakcijoms, patyrę nudegimų saulėje ar prie kepsninių“, – vardija traumatologė.
Apsaugos būtinos

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.