Išsiskyrėme, bet tebegyvename kartu: psichologė paaiškino, kodėl taip nutinka ir kokios galimos baigtys
2021 m. balandžio 21 d. 18:52
aA
Ne tik pramogų pasaulyje, bet ir mūsų aplinkoje rastume žmonių, kurie po skyrybų liko draugais, susitinka išgerti kavos, pasipasakoti. Vis tik pasitaiko ekstremalesnių situacijų, kuomet pora įsigijo bendrą būstą, gal net susilaukė vaikų, tad ir išsiskyrę tebegyvena kartu. Esą nenusprendžia, kuriam gi išeiti ir kaip tuos bendrus namus pasidalyti. Skamba keistai? Tik ne jiems. Tiesa, kaip pastebi psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Petronienė, įprastai tai tęsiasi tol, kol kuris nors susiranda kitą, o buvęs partneris netveria pavydu. Tad kokie ya tikrieji sprendimo po skyrybų likti gyventi kartu motyvai?
Tokių atvejų vis dažniau pasitaiko ir Lietuvoje. Apie panašias patirtis iš savo klientų girdi ir G. Petronienė. Jos teigimu, išsiskyrusieji ir turintys bendrą būstą, galbūt ir vaikų, kartais nusprendžia likti gyventi kartu. Būna, kad jie galiausiai ir susitaiko, vis dėlto, dažnesnė kita baigtis – kažkuris iš išsiskyrusiųjų pradeda ieškoti poros. „Tokiu atveju kitas asmuo neištveria pavydo ir gyvenimas kartu baigiasi. Tai reiškia, kad tas kitas žmogus tikėjosi susitaikyti, ir, kai taip neįvyko, nusivylė“, – paaiškina psichologė, psichoterapeutė.
Kenčia tas, kuris nieko nesusirado
Anot specialistės, dažniausiai nutinka taip, kad gyvenimas kartu išsiskyrus priimtinesnis arba reikalingesnis tik vienam iš buvusios poros narių.

Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
4.2857