Festivalis labai gerai vertinamas tiek Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos, tiek Klaipėdos universiteto režisūros katedros, tiek pačių dalyvių bei žiūrovų. Šis festivalis yra vienas iš Plungės kultūros centro renginių, kurį nuolat remia LR Kultūros ministerija.

Šiemet festivalyje dalyvaus geriausi teatrų kolektyvai iš Belgijos, Čekijos, Rusijos, Slovakijos, Latvijos. Lietuvai festivalyje atstovaus teatrai iš Ignalinos, Joniškio, Vilniaus, bei festivalio organizatoriai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas režisierių Sigitos ir Romo Matulių. Festivalio teatro pedagogų diskusijas ves teatro pedagogė ir kritikė - dr. Joke Elbers iš Olandijos.

Festivalio dienomis į Plungę suvažiuos beveik 300 festivalio dalyvių, kurie suvaidins 9 spektaklius, surengs įspūdingą „Žvaigždžių alėją“ bei teatrinio meno mugę Senamiesčio aikštėje. Kol vyks pasiruošimai spektakliams žiūrovų laukia įvairios jaunimo pramogos Kultūros centre, tad nuobodžiauti neteks niekam.

„Mažosios Melpomenės“ programa parengta taip, kad ji būtų įdomi ir suprantama visų amžiaus kategorijų teatro mylėtojams. Mažieji žiūrovai matys du spektaklius pagal H.K. Anderseno pasakas.

Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ vaikų grupės spektaklis „Coliukė“  bus pirmasis, kurį matys festivalio dalyviai ir žiūrovai. Jį „sauliečiai“ vaidins gegužės 10 dieną 11.00 val. Dar vieną - H. K. Anderseno pasaką „Pelenė“ vaidins seni plungiškių bičiuliai, nuolatiniai festivalio „Mažoji Melpomenė“ dalyviai iš Tukumo (Latvija) kultūros centro. Tai teatras „Knifinš“, kurio spektaklis vyks gegužės 11 d. 12.00 val.

Daug spektaklių skirtų paauglių ir jaunimo auditorijai.  Pirmąją festivalio dieną – gegužės 10-ąją - pirmą kartą festivalyje dalyvaujantis teatras „Jonna“ iš Belgijos pristatys muzikinį spektaklį pagal W. A. Mocarto operą „Užburtoji fleita“. Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ jaunimo grupė dar kartą parodys spektaklį pagal R. Šerelytę „O jei neliks vilties“. Spektaklis apdovanotas nominacija „Ryškiausias vizualinis sprendimas“, respublikinio jaunimo teatrų konkurso laureatas. Spektaklis kalba apie vienišumo, egzistencijos, narkomanijos ir kitas aktualias nūdienos problemas, kurios įdomios tiek jaunimui, tiek suaugusiems. Pirmosios dienos pabaigoje – Joniškio vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ vaidins teatro režisieriaus Arvydo Butkaus pjesę „Nepalik manęs, mama!“.

Festivalio dalyviams parengta įdomi kūrybinė ir kultūrinė programa. Šis festivalis pasižymi itin profesionaliai rengiamomis teatro meno kūrybinėmis laboratorijomis. Scenos kalbos laboratorijas ves Klaipėdos universiteto dėstytoja Erika Mažulienė, Scenos judesio – profesionalus teatro aktorius iš Čekijos – Jakub Cir, aktorinio meistriškumo – Vytautas Rašimas (Vilnius) ir Anna Tugūšieva (Rusija), ritmo ir perkusijos – Vidmantas Valantiejus ( Vilnius), režisūros pagrindų ir improvizacijos – Jurij Krasikov (Sankt Peterburgas).

Antrąją festivalio dieną – gegužės 11-ąją žiūrovai galės stebėti jau minėtą latvių teatro „Knifinš“ spektaklį vaikams pagal H. K. Anderseną „Pelenė“.

Itin jaudinantis ir subtilus pasakojimas apie paauglės mergaitės išgyvenimus koncentracijos stovykloje Vokietijoje, laukia atėjusių į Čekijos teatro „Hop Hop“ spektaklį Z. Bezdenkovos ir I. Konyvkovos „Ar tai mūsų Leni?“. Ignalinos gimnazijos teatras „Iki“ pristatys spektaklį pagal M. Baranauskienės sakmę „Laumelė“. Antroji diena baigsis teatro „Foyer“ iš Slovakijos spektakliu – W. Šekspyro „Nakties sapnas“. Jaunieji slovakų aktoriai sako, kad šia pjese jie tikisi patobulinti žiūrovų retorinius gebėjimus ir net pamokyti vaikus ir suaugusiuosius žaisti su žodžiais.

Žiūrovams paskutinė festivalio diena bus gegužės 12-oji. Tądien bus pristatomas vienas geriausių Sankt Peterburgo (Rusija) teatrų – Jaunojo kūrėjo teatras. Šis kolektyvas Plungėje vykstančiame festivalyje dalyvauja jau ne primą kartą, „Mažają Melpomenę“ jie vadina „jaunųjų teatralų rojumi“. Mums sunku įsivaizduoti vaikų ir jaunimo teatrą, turintį 20 kūrybinių grupių ir net 12 jas aptarnaujančių dirbtuvių. Jų spektaklis – R. Bacho „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“ bus artimas ir suprantamas kiekvienam. Tai spektaklis apie skrydį, meilę ir apie tą žuvėdrą Džonataną, kuris gyvena kiekviename iš mūsų. Paskutinis festivalio spektaklis – Vilniaus teatro studijos „Elementorius“ spektaklis pagal A. Ambrasą „Duobė“. Po jo vyks iškilmingas festivalio uždarymas, kurio metu bus įteiktos įspūdingos „Mažosios Melpomenės“ nominacijos.

Festivalio dalyvių - gegužės 13-ąją - dar laukia pažintinės ekskursijos po Vakarų Lietuvos regioną, jiems bus sudarytos sąlygos apsilankyti neseniai renovuotame „Šaltojo karo muziejuje“ Žemaitijos nacionaliniame parke, kaimo turizmo sodyboje „Pas tėvukus“ vyks edukacinis vakaras „Žemaitiški valgiai“.

Festivalio – kūrybinės laboratorijos vadovas, Kultūros centro direktorius Romas Matulis sako, kad tokio didžiulio ir įvairiaplanio festivalio be rėmėjų ir didžiulio būrio savanorių talkininkų suorganizuoti tikrai nepavyktų. „Visi festivalio dalyviai gyvens plungiškių  - teatro „Saula“ narių  - šeimose, todėl tikiuosi, kad visi festivalio dalyviai iš Lietuvos išsiveš pačius geriausius įspūdžius“, - sakė R.Matulis. O visus turinčius vienokią ar kitokią galimybę, kviečiame apsilankyti šiame festivalyje, nes visi spektakliai, ir visos kitos veiklos čia tikrai bus „aukščiausios prabos“.

Ruošiatės į šį renginį? Norite pasidalinti įspūdžiais su kitais skaitytojais? Norite pasidalinti nuotraukomis ar vaizdo įrašais? Siųskite įspūdžius el.pašto adresu pilieciai@delfi.lt arba kelkite į mūsų sistemą čia. Vaizdo įrašus kelkite čia, o nuotraukas siųskite el.pašto adresu renginiai@delfi.lt (siunčiamo laiško pavadinime (subject) nurodykite renginio vietą ir nuotraukos autorystę). Visas Piliečių nuotraukas iš renginių galite pamatyti čia.