Viskas skamba teisingai, bet yra vienas „bet“. Ji dirba ir abu uždirbame panašiai, todėl galėtume abu šeimai skirti vienodą pinigų dalį, o kas lieka – pataupyti, šiek tiek panaudoti savo malonumui (abiejų). Šeimos finansai būtų stabilesni. Dabar yra kitaip. Aš vieną kartą sumoku už maistą, kurį perkame į namus, ir tikiuosi, kad ji sumokės kitą kartą. Bet ji sako, kad neturi pinigų, prašo manęs sumokėt ir kitą. Nesu despotas, aišku, kad sumoku.

Nuperku maistą ir trečiąją savaitę... Ir o, žiūrėk, jau ir mėnuo baigiasi, o jam baigiantis žmona jau tikrai neprisidės. Atėjusios sąskaitos būna iškart padedamos man ant stalo (išskyrus elektronines, kurios jau registruojant buvo nukreiptos į mano el. paštą). Kai prireikia nusipirkti stambesnį pirkinį į namus, dažniausiai jau parduotuvėje, einant kasos link, paaiškėja, kad moku aš. Dėl to išeina manęs netenkinanti situacija. Kai visi mokesčiai būna sumokėti, maistas ir viskas nupirkta, man nedaug lieka. Iš bėdos galiu nusipirkti batus arba darbo prekių, bet jeigu noriu atsidėti ir taupyti, tada tenka rinktis. O visi žmonos pinigai, iš to, ką matau, išeina būtent tiems dalykams.

Jos spinta neužsidaro ir kas savaitę namo keliauja nauji maišai. Ji galėtų gyventi „Akropolyje“. Žmona nėra vien tik „man, man, man“ – nuperka ir man daiktų, jeigu pastebi, kad susidėvėjo koks megztinis. Kai einame į gimtadienius, ji perka dovaną (jos nebūna labai brangios, knyga arba kosmetikos rinkinys koks). Ką noriu pasakyti – žmonos uždirbami pinigai yra kaip jos kišenpinigiai. Laisvosios išlaidos, kol manaisiais apmokamas mūsų pragyvenimas. Ar tai sąžininga? Mūsų alga ne tiek daug skiriasi, manoji didesnė tik 100 eurų, o kartais tik 50-čia. Vaikų neaugina, mažų jų neturime.

Kai paprašau dalintis išlaidas arba atkreipiu dėmesį, kaip viskas yra, žmona supyksta, kad aš nedžentelmeniškas. Sako, kad visos poros taip gyvena ir visi pažįstami už žmonas viską moka, o žmonų algos „kasdieniams pirkiniams ir moterų reikalams“. Nenoriu pasirodyti kaip šiknius, bet jaučiuosi apgaudinėjamas.

Pasidalinkite, kaip jūs planuojate išlaidas šeimoje? Ar vis dar gajus įsitikinimas, kad vyras turi padengti svarbiausias išlaidas, o moters alga – tik jos malonumams? Rašykite el. p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Alga“ arba pasinaudokite forma apačioje.