Tačiau Kaune, Taikos pr., mane sustabdė policijos pareigūnai. Priėjęs pareigūnas paklausė, ar žinau už ką esu sustabdytas? Iškart pasakiau, kad nesutinku. Paprašiau, jog tiksliai nurodytų pažeidimo laiką, kad komisijoje galėčiau pateikti telefono išklotines, kur matytųsi, jog tuo metu neskambinau. Taip pat paprašiau fiksuoti, kad automobilis yra naujesnio modelio ir jame veikia laisvų rankų sistema, todėl nereikia laikyti rankoje telefono. BET... telefoną laikiau. Žinau, kad pats kaltas, bet nebūtu taip pikta, jei jis bent būtų buvęs įjungtas. Tiesiog klausimas, nuo kada policijos pareigūnas sugeba spręsti, ar rankoje iPad, ar plančetė, ar mobilus telefonas, ar kavos puodelis, ar piniginė? Tie žmonės turi 2-3 sekundes nuspręsti, kas yra laikoma: gal tai elektroninė cigaretė, nes jos prilygsta dydžiu ir naudojamos veido srityje.

Aš nekaltinu pareigūno, kuris mane nubaudė (reiks sumokėti 30 Eur, beje, čia tik pusė minimalios) .

Ir vėl BET... Pareigūnui pasakiau, kad nesutiksiu su protokolu. Jam tai nelabai rūpėjo, tiesiog nuėjo į savo automobilį, liepęs man laukti savajame. Atėjęs pareigūnas sąžiningai pasakė, kur mokėti pusę minimalios baudos, nes nesu baustas, bet jei aš atsisakau, iš karto įspėjo, jog komisijos posėdyje, kuris yra skiriamas iš karto (man paskirta data liepos 18 d.) sprendimas bus maksimali bauda t. y. 90 Eur ir 1 mėnesio teisės vairuoti atėmimas.

Norint, kad tai būtų paviešinta, negaliu įvardinti to pareigūno, kuris man skyrė baudą, vardo. Aš sutikau su jo sąlygomis, nes nenorėjau valstybės biudžeto papildyti už pareigūno įžeidimą. Be to, turiu mažą vaiką, kurio per tokį pareigūną negalėčiau vežti į darželį, ir pats vykti į darbą.

Galbūt kažkuris valdininkas perskaitys ir pradės galvoti, jog bet koks daiktas (neišprususio pareigūno akimis) gali žmonėms kainuoti nuo 30 iki 90 Eur su teisės vairuoti atėmimu mėnesiui.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

DELFI paprašė Lietuvos kelių policijos pakomentuoti, kokiais atvejais galima naudoti telefoną automobilyje. Policijos atstovai pacitavo KET galiojančią redakciją: „Motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas. Transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų“.