Su vyru ir 15 mėn. kūdikiu suplanavome savarankiškai kelionę po Bavariją. Kadangi kelionė su kūdikiu ir keliaujam su juo pirmą kartą, norėjosi kuo trumpesnio ir patogesnio skrydžio, todėl tiesioginis „Air Lituanica“ skrydis iš Vilniaus į Miuncheną pasirodė puikus variantas, priešingu atveju šių avialinijų paslaugų tikriausiai nebūčiau rinkusis... Kai pradėjo sklisti kalbos apie galimą kompanijos veiklos nutraukimą, negalvojau, kad taip gali iš tikrųjų įvykti, tiksliau sakant, taip greitai... O čia staiga per vieną dieną, ir dar tą sužinau iš DELFI.

Skrydžių pakeitimai mūsų netenkina, su „Air Baltic“ skrydis su persėdimu (mes dar nežinom, kaip kūdikis reaguos į vieną pakilimą – nusileidimą, o čia – du), be to, prailgėja skrydis... Žinau, kiti pasakysit, kiti dar ne tokius skrydžius su kūdikiais atlaiko, bet mes ne tokie keliauninkai esam, o ir pirmas kūdikio skrydis. Bet labiausiai išgąsdino ne pakeistas skrydis, o tai, kad su „Air Baltic“ kol kas susitarta tik iki 29 d., o po to...? Nesinori „kažkam nepavykus“ likti ant ledo Miuncheno oro uoste su ne pačiu ramiausiu kūdikiu ant rankų...

Taigi, viską atšaukėme, tikėkimės bent tuos pinigus už bilietus grąžins laiku ir taikiai. Automobilio rezervaciją taip pat pavyko atšaukti nemokamai, bet nakvynių, deja, jau ne, reikėjo tą padaryti anksčiau... 400 eurų dingo, o jų juk niekas nekompensuos, niekam nebeįdomu, kad avialinijos bankrutavo.

Kadangi ir dėl daugelio kitų priežasčių buvo daug streso, dėl jo staiga užsisakėm kitą kelionę, visai kitur, kurios, pasirodo, atšaukti nebeįmanoma... Žinau, žinau, sakysit, na ir vėpla, kam taip skubėt, bet detalių neaiškinant, tuo metu buvęs stresas padarė savo.

O juk turėjo būti nuostabi savaitė Alpėse su mažuoju savo stebuklėliu...

O širdy vis tiek kažkas kirba, na, nors tu ką...Dabar iš atostogų jau tik noriu grįžti gyvi ir sveiki... Ot ir „Air Lituanica“ banali žinutė: „Atsiprašome už sukeltus nepatogumus“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI primena, kad „Air Lituanica“ penktadienį paskelbė nuo gegužės 22 d. vidurdienio stabdanti skrydžius.

Pasak bendrovės, iškilo rizika, kad įmonė dėl finansinių sunkumų gali nepajėgti įvykdyti visų įsipareigojimų keleiviams, stabdo skrydžius visais savo maršrutais.

Su Latvijos oro vežėju „airBaltic“ sutarta, kad jis pasirūpins „Air Lituanica“ keleivių skraidinimu aštuonias dienas nuo penktadienio – iki gegužės 29 d.

Dėl tolesnių datų dar tariamasi. Visais klausimais, susijusiais su pinigų grąžinimu, bilietus pirkusiems keleiviams patariama kreiptis į įmones, kurios jiems pardavė bilietus.

Civilinės aviacijos administracijos duomenimis, „Air Lituanica“ iš viso yra pardavusi daugiau nei 25 tūkst. bilietų.

Neaudituotais duomenimis, pernai skrydžių bendrovė patyrė apie 10 mln. eurų nuostolių.

Pagrindinis „Air Lituanica“ akcijų paketas priklauso Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtai įmonei „Start Vilnius“, o likusi dalis akcijų priklauso „Air Lituanica Club“, t. y. privataus kapitalo įmonė, jungianti daugiau nei 40 privačių Lietuvos ir užsienio investuotojų.

Atostogos – laikas, kai galime atsipūsti nuo darbų, rutinos ir visą laiką skirti tik mus džiuginantiems malonumams. Ar tikrai? Deja, ne vieno patirtis rodo, kad jos gali praeiti ne visai taip, kaip tikimės...

DELFI skaitytojai ne kartą yra pasidalinę pasakojimais apie atostogas, kurios ėjosi visai ne taip, kaip planavo atostogautojai. Pavyzdžiui, DELFI skaitytoja Goda, gyvenanti užsienyje, sakė „nudegusi“, kai atostogoms pasirinko Lietuvos pajūrį.

„Gyvenime baisesnio aptarnavimo nesu mačiusi. Su mumis buvo ir vienas užsienietis, kuris specialiai atvažiavo pažiūrėti gražiosios Lietuvos ir buvo pakraupęs“, – prisimena ji.

„Nusivylusios patriotės“ prisiminė, kokias bėda patyrė, kai norėjo pasisvečiuoti Amsterdame – iš pradžių atidėjo skrydį, o tuomet jos, įsigijusios bilietus, pavėlavo į paskutinį traukinį, važiavusį į jų kelionės tikslą.

Ispanijoje norėjusiam pasiilsėti Deividui teko patirti tokią nesėkmių virtinę, kad jo pasakojimas skamba kaip filmas...

O mes prašome Jūsų – artėjant atostogoms, pasidalinkite, kur nepatartumėte važiuoti, ko geriau vengti, kur turistas išleis milžinišką sumą pinigų ir nieko nepamatys? Galite prisiminti savo nesėkmingiausios atostogas? Laukiame jūsų pasakojimų, pamokančių tuos, kurie jau greitai krausis lagaminus!

Vieno pasakojimo autoriui padovanosime knygą, padėsiančią išgyventi patyrus tikriausiai bet kokią nesėkmę – Rawles James Wesley „Kaip išgyventi pasaulio pabaigą“ (angl. How to survive the end of the world as we know it)

Trumpai apie knygą:

Taktika, būdai ir priemonės neramiems laikams

Išsamus vadovas, kaip pasiruošti bet kokiai krizei: nuo globalaus pasaulio finansų žlugimo iki pandemijos ar karo.

Mūsų kasdienį gyvenimą gali sugriauti vienas vienintelis dalykas: teroristų ataka, mirtina pandemija, priešiškos šalies užpuolimas, staigus valiutos nuvertėjimas – ir teks pasirūpinti savimi bei savo šeima, kaip niekada nesitikėjote. Kaip apsirūpinti vandeniu? Kaip susisiekti su artimaisiais? Iš kur gauti kuro? Išlikimo ekspertas, survivalblog.com redaktorius Jamesas Wesley dalijasi savo žiniomis apie pagrindinius įrankius ir įgūdžius, kurie padės išgyventi šiuolaikinio civilizuoto pasaulio pabaigą.

1) Vanduo. Kaip filtruoti, saugoti, gabenti pagrindinį išlikimo garantą;
2) Maisto sandėlis. Kokias atsargas kaupti, kaip ir kur jas saugoti, kad nesugestų;
3) Degalai ir energijos šaltiniai. Kuo pakeisti įprastus energijos šaltinius;
4) Daržas, sodas ir naminiai gyvūnai. Daržininkystės pagrindai, šiltnamiai, sėklos, tinkamų gyvūnų parinkimas;
5) Medicinos priemonės ir mokymas. Pirmosios pagalbos vaistinėlė, nesudėtingos operacijos ir lėtinės ligos;
6) Ryšiai. Kaip sekti naujienas ir palaikyti ryšį su artimaisiais;
7) Namų saugumas. Saugus kambarys, savigyna ir priemonės;
8) Pasitraukimas iš pavojaus zonos. Transporto pasirinkimas, būtinų daiktų sąrašas, keliai ir planai;
9) Investicijos ir mainai. Vertingos santaupos, daiktų mainams kaupimas.

Ir visa kita, apie ką net nepagalvojote.

Ši knyga privalo būti žmogaus, kuris pasiruošęs visiems gyvenimo atvejams, kuprinės kišenėje.

Formatas: 11 x 15 cm, 336 puslapiai, minkšti viršeliai. Iš anglų kalbos vertė Rimvydas Kuzas. ISBN 978-609-403-781-8/. BAR kodas 9786094037818

Jūsų istorijų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Verslas“ iki birželio 1 d. Jas taip pat galite išdėstyti žemiau:

Taisyklės:
1. Konkursas vyksta nuo nuo gegužės 14 d. iki kovo 1 d.;
2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;
3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2015 m. birželio 2 d. burtų keliu iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu;
4. Konkurso prizas – Rawles James Wesley „Kaip išgyventi pasaulio pabaigą“ ;
5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.