Keista. Vos tik susiduri su įvairaus plauko „geradariais padėjėjais“, politikieriais ar dirbančiais valstybinėse institucijose, supranti, kad tavo aplinkoje bimbinėjatis tinginys iš tikro yra gan darbštus žmogus. Kaip kitaip gali būti, kai prisirankioji daug blogesnių pavyzdžių.

Kodėl reiškiu nepasitenkinimą? Apie viską gan detaliai, bet pernelyg nesileidžiant į smulkmenas, paskaitysite paskambink-ryt.blogspot.com. Na, o tingintiems ganyti krūvas raidžių ir gilintis, pažersiu trumpai.

Kadangi shilta.lt komanda auga, atsiranda poreikis reguliariems susitikimams, tad ėmėmės ieškotis savo kampo. Keletas kolegų rekomendacijų ir susisiekėme su menininkų globėjais „Fluxus Ministerija“. Nors mūsų veikla idėjinė, gan skeptiškai žiūrėjau į galimybę įsikurti buvusiame Sveikatos apsaugos ministerijos pastate (tiesiog dėl to, kad šiais laikais jaunimėlis seniai nebesitiki kažką gauti už gražias akis).

Visgi buvom sumasinti teigiamu atsakymu – „susimokate mėnesinius mokesčius ir galite ramiai darbuotis“. Wee!.. Visgi, „nesidžiauk per anksti“, porina senoliai – pažadą davęs veikėjas ėmėsi žaisti „katės ir pelės“ žaidimą. N neatsakytų skambučių, elektroninių laiškų, atidėliojimai „paskambink ryt“ ir vertimas jaustis kvailio vietoje.

Kas šioje situacijoje pykdo Nr.1? Aš esu naglas, „pagyvenęs jaunuolis“, tad mano veiksmai buvo remiantys į kampą. Įsivaizduokite, kaip tokioje situacijoje elgtųsi jauna muzikinė grupelė? Vaikinai brazdina gitaromis ir iki pilnos laimės bei vizijų realizacijos jiems tereikia patalpų repeticijoms. Parašai tokiam Edgarui Stanišauskui (pagrindinė istorijos persona), gauni gražių pažadų ir vėliau gali nebent draugams pasigirti, kad vos negavai vietos kone prestižiniame pastate. Nuoširdžiai abejoju, kad saujelė paaugliukų turės noro ir ryžto išzysti žadėtosios laimės. Lygiai taip pat nuoširdžiai tikiu, kad tokių istorijų yra galybė.

Kas šioje situacijoje pykdo Nr.2? Veikėjai, kaip Edgaras Stanišauskas. Visi jų veiksmai panašėja į gražius ryšius su visuomene. Promo vaizdo klipuose jie sako didelius TAIP „veržlioms ir naujoms jaunimo idėjoms“, užsideda riebius pliusus dėl savo vykdomų socialinių akcijų, nors visus darbu atlieka atmestinai ir tik tiek, kiek reikia tvarkingam įvaizdžiui.

Tokie asmenys vėliau tampa savivaldybės tarybos nariais, dar vėliau bėga į šiltesnes vietas, kol galiausiai rimtiems darbams tampa nebetinkami. Šių personų pagrindinė frazė „paskambink ryt“. Taip pat jie linkę numesti darbus nuo savęs kolegai, taip sudarydami sunkaus darbo įvaizdį. Dauguma jūsų tikrai esate susidūrę su tokio tipo darbuotojais, tad klausimas lieka atviras: ar kada nors situacija pasikeis, ar visą gyvenimą teks skambinti ryt?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!