Tai galėjo nulemti keli faktoriai. Pirma - filmas nebuvo skirtas plačiajai auditorijai. Antra - dėl drastiško biudžeto sumažinimo filmo kūrimas vos nenutrūko dar net neįpusėjęs. Trečia - dėl dėl lėšų trūkumo teko atsisakyti pagrindinius vaidmenis turėjusių atlikti Brado Pitto bei Cate Blanchett. Tačiau D. Aronofsky nenuleido rankų ir pasikvietė aktorių Hugh Jackmaną ir savo žmoną Rachelę Weisz bei pakoregavo filmo scenarijų taip, kad būtų įmanoma sutilpti į mažesnį nei buvo planuota biudžetą.

Pačiame filme vaizduojamos trys tarpusavyje susipynusios laiko linijos. Šešioliktojo amžiaus ispanų konkistadoras Tomasas siekia išgelbėti Ispanijos karalienę iš šventosios Inkvizicijos gniaužtų bei surasti legendinį gyvybės medį. Šių laikų gydytojas Tomis mėgina atrasti vaistą, kuris išgelbėtų sunkiai sergančią jo žmoną. Ateities linijoje, dvidešimt šeštame amžiuje, kosmonautas Tomas keliauja visatos platybėmis kankinamas haliucinacijų ir prisiminimų apie mirusią mylimąją.

Filmo vizualinis stilius yra išties meniškas ir malonus akiai. „Versmės“ kūrėjai nusipelno pagyrų vien dėl fantastinių vaizdų išgavimo būdo – filme nebuvo naudojami kompiuteriniai efektai; kūrėjai apsiėjo su miniatiūriniais modeliais, o kosminiai vaizdai buvo sukurti filmuojant chemines reakcijas. Viskas šiame filme atrodo kokybiškai – tiek veikėjų kostiumai, tiek ir sprogstančias žvaigždes imituojančios cheminių skysčių kompozicijos.

Garsai „Versmėje“ puikiai papildo matomus vaizdus. Visą laiką fone neįkyriai skamba kompozitoriaus Clinto Mansello smuiko garsai, sukurdami paslaptingą emocinę atmosferą.

Šis filmas man paliko didelį įspūdį ir keli loginiai nesklandumai ar kiek per lėtas siužeto vystymasis tikrai nesugadino mano susidarytos bendros nuomonės apie filmą, kuri yra neabejotinai teigiama. Holivudinio kino mėgėjams šis filmas gali pasirodyti pernelyg sudėtingas ar nuobodus, bet jei jūs esate kino gurmanas,  ar tiesiog mėgstate narplioti egzistencijos, meilės, gyvybės ir mirties, reinkarnacijos klausimus, tuomet rekomenduoju praleisti vakarą su „Versme“. Tikrai nenusivilsite.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!