Pamenu laikus, kai miestuose visada buvo tvarka. Vasarą žolė būdavo nupjauta ir prižiūrėta.

Nesuprantu, kas šiais metais įvyko, kad staiga daugelis didžiųjų Lietuvos miestų virto apsileidę ir netvarkingi. Vilniuje žolė nepjauta daugelyje vietų, neva tausojant ekologiją. Žolė daugelyje vietų siekia iki kelių, erkių pilna. Koks čia tausojimas, kai miestas atrodo apleistas. Parkai atrodo netvarkingi ir apaugę ilga ir tankia žole.

Kaune, kiek teko lankytis, žolė nupjauta tik miesto centre, o visur kitur galima braidyti iki pažastų. Vienam didžiausiam Kauno parkų žolė nupjauta tik palei šaligatvio pakraščius, o žengus du žingsnius į šoną įbrendi iki pusės liemens.

Tikrai vaizdas atrodo negražus. Visur šabakštynai, per žoles net nesimato keliukų. Ar tai miestai propaguoja natūralumą ar tiesiog nesusitvarko su savo pareigomis? O gal nėra kam tą žolę pjauti?

Prie mano namo, kuriame gyvenu, su žole vyksta tikra komedija. Visą pievą nušienavo savivaldybė, prie pastato esančio ploto nusišienavo privatūs asmenys, o trikampis, kurio niekas net nepajudino taip ir auga kelintas mėnuo.

Atrodo, kad ta teritorija niekam nepriklauso? O ar taip sunku nupjauti tą plotelį, jei yra šienaujama žolė? Tiesiog, nupjauti ištiesus ranką į šoną? Nes netikiu, kad tai niekieno teritorija, tiesiog abejingumas žmonių yra beribis.

Manau, kad aplinkos tvarkymas ir jos išvaizda yra kiekvieno miesto veidas. Deja, šią vasarą Lietuvos miestai atrodo nekaip. Jau nekalbu apie erkes, kurioms lietingi orai puiki terpė veistis nepjautose pievose.

Gal didžiųjų miestų merams reikia priminti, kad verta grįžti prie savo tiesioginių darbų, o neužsiiminėti intrigomis ir savo interesais.

Siųskite savo pasakojimus ir nuomonę pilieciai@delfi.lt