Sniegas, šlapdriba, termometrai vos traukia kelis laipsnius silumo, naktys šaltos, bet va, dabar pats laikas pabaigti šildyti? Argumentas turbūt tik tas, kad visada taip darydavom – jau laikas, nes pavasaris. Bet vaizdas už lango net neprimena pavasario.

Ar mes gyvenam kažkokioj bananų respublikoj? Nesuprantu. Daugelis namų nėra renovuoti, daugelyje butų gyvena senyvi ir ligoti žmonės, kūdikiai. Ar jau per taisykles ir popierius nebėra vadovaujamasi sveiku protu ir logika? Kai norejo daugelis namų įsirengti autonominį šildymą, nebuvo leista ar padėta, bet va, atsiranda pora protingų, kurie geriau žino, kada kitiems šalta ir kada ne.

Mes dar tokie sovietiniai, kad tokius sprendimus paliekam spręsti kitiems, o ne individualiai kiekvienam. Idomu, kur dingo taisyklė, kad šildymo sezono pabaiga skelbiama, kai vidutinė temperatūra tris paras iš eilės yra aukštesnė nei 10 laipsnių? Kur išjungimo logika, kai lauke vis dar drėgna ir vėsu? Seni daugiabučiai ir taip drėgnesni, tai pelėsiais apaugsim juos dar labiau.

Galbūt jau laikas keisti kažką šitoje sistemoje? Ta senovinė santvarka tik primena 3 mėnesius be karšto vandens. Aišku, gyvenimas be karšto vandens, vykstant patikros darbams, dabar sutrumpėjo iki kelių dienų. Bet išsivysčiusiose šalyse, kuriose žmonės moka mokesčius ir dažnai – nemažus, to išvis neturėtų būti.

***

Kauno savivaldybės atstovų teigimu reikia žiūrėti pagal situaciją – galbūt orai pasitaisys.

„Palaukime, pažiūrėkime. Juk antroji savaitės pusė gali būti ir šeštadienis“, – sakė atstovas.