Dėl viruso susiklosčiusios dabartinės sąlygos gąsdina – negalime numatyti jo plitimo, negalime prognozuoti kaip ilgai jis užsitęs, kokia situacija bus rytoj...

Galime tik džiaugtis, – rašoma pranešime spaudai, – kad bent jau Lietuvoje aplinkybės privertė žmones atsigręžti vieniems į kitus: didžiosios kompanijos susivienijo it kumštis, gaminamos priemonės medikams, pramogos irgi tapo nuotolinėmis.

Visoje šioje sumaištyje psichologiškai ypač kenčia tie, kurių sveikatos būklė dar iki viruso kiekvieną dieną kėlė įtampą. Didelėje rizikos grupėje esantys onkologinėmis bei kitomis lėtinėmis ligomis sergantys pacientai šiandien kaip niekad bijo.

Vėžiu sergančiais Lietuvos nepilnamečiais besirūpinanti buvusio krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupė taip pat nerimauja ir sulaukia daug užklausų iš šeimų su pagalbos prašymu padėti, aprūpinti juos apsauginėmis priemonėmis.

„Mūsų globojami onkologinėmis ligomis sergantys vaikai yra aukščiausioje rizikos grupėje, todėl jaučiamės ypatingai atsakingi už šių vaikų ir jų šeimų saugumą. Tėvai labai nerimauja, jaučia, lyg jie būtų primiršti... Taip, kiekvienas bijome dėl savęs ir savo artimųjų, kolegų, darbuotojų net jei esame sveiki, o tai kaip nesijaudinti dėl vėžiu sergančių vaikų, kurių imuninė sistema ypatingai silpna?“ – nerimo neslepia buvęs krepšininkas.

Pasak fondo atstovų, šios savaitės pabaigoje Lietuvą pasiekė didelė siunta, kurios vertė siekia 36 tūkstančius eurų – atkeliavo kaukės, vienkartiniai testai, respiratoriai. Šios priemonės jau iškeliavo į visus Lietuvos kampelius šeimoms, kuriose yra sunkiai sergantys vaikai.

Didelę dalį, apie 500 vienetų, respiratorių, kaukių ir apsauginių kombinezonų fondas išsiuntė taip pat ir į Kauno klinikų vaikų ir suaugusių onkologinį skyrių.

Dar 500 vienetų apsaugos priemonių yra skirta ir Vilniaus Santaros onkohematologijos skyriui bei Nacionaliniam vėžio institutui. Suma, kuri buvo panaudota šioje ekstremalioje situacijoje buvo surinkta iš Juozo Kavaliausko atminimo fondo labdaros vakaro ir koncerto „Už pergalę gyventi 2019“ metu surinktų aukų.

„Iki šiandien į mus kreipėsi daugiau nei 100 šeimų, t.y. apie 400 asmenų, kuriuos aprūpinsime būtiniausiomis apsaugos priemonėmis. Žinoma, jų užteks tik labai ribotam laikui, vėliau, jeigu situacija nerims, būsime prisversti vykdyti papildomą užsakymą.“, – savo mintimis dalinosi R. Kaukėnas.

Fondas nuoširdžiai dėkoja visiems žmonėms ir įmonėms, kurie jau pervedė aukas, o visus norinčius, bet dar nespėjusius to padaryti, skatina prisidėti.

„Vėžio diagnozė niekur nedingo, tad iš visos širdies prašau visų prisidėti prie paramos. Patikiname, kad kiekvienas surinktas euras pasiekia tinkamus adresatus, o svarbiausia tai, kad ši parama gali išgelbėti ir daugelio pacientų gyvybes.“ – teigia fondo įkūrėjas.

Rekvizitai, kuriais galite paaukoti:

Rimanto Kaukėno paramos grupė
LT984010042502981574
Mokėjimo paskirtis: „PARAMA VAIKAMS-KORONAVIRUSAS“

Arba trumpaisiais numeriais:
1891 – Auka 3 EUR
1892 – Auka 5 EUR

Visą informaciją apie Rimanto Kaukėno paramos grupę rasite internetinėje svetainėje www.kaukenoparama.lt ir feisbuko paskyroje „Rimanto Kaukėno paramos grupė“.