Raudonojo kryžiaus savanoriai užrašė ir su „Delfi“ skaitytojais pasidalino senjorų pasisakymais.

– Alfonsas pyksta, kad šis virusas atėjo į Lietuvą iš kitų valstybių. Jo nuotaikos nelabai kokios, savijauta irgi, truputį kosti, bronchitas vis atsinaujina. Iš namų neina, bijo užsikrėsti.

– Stanislava sako, kad nereikia per daug jaudintis – reikia protingai ir logiškai galvot, bet dezinfekuoti laiptines, jos nuomone, būtina.

– Vanda gyvena bendrabutyje, tad jai šiuo metu tikrai sunku. Vandens pasiimti ji eina tik paryčiais, kai virtuvė jau būna tuščia ir išsivaikšto visi, kaip ji sako, baliavotojai.

– Danutė laukė akių operacijos, kuri turėjo būti daroma balandžio pradžioje ir dabar bus nukelta. Bet, kaip sako Danutė, „koronė“ nesitęs amžinai.

– Apolonija sako: „Aš jau izoliacijoj gyvenu ne vienerius metus, tai viskas man įprasta ir normalu.“

– Janina visai neseniai grįžo iš ligoninės, tai sakė, labai daug pletkų apie tą koronavirusą girdėjo.

– Nijolei savanorė nupirko maisto ir vaistų, paliko prie durų. „Kaip kokią dovaną gavau“, – pasakojo močiutė.

– Danutė dabar kitam mieste pas sūnų, bet jau labai pasiilgo namų ir laukia, kol ją greičiau parveš. Labai laukia jau ir susitikimo su savanoriu Daliumi.

– Česlovas, garbus vyras, kalba šia tema ramiai. Visos jo mintys – apie žmoną. Neseniai lankė žmonos kapą – dveji metai, kaip jos nebėra.

– Ona šiuo metu klausosi daug muzikos, tvarkosi iš lėto namus ir nesijaudina.

– Dalia moka naudotis internetu, medituoja. Visko turi, jei reiks – paskambins ir savanoris nupirks. Tad dėl pirkinių yra rami, bet labai laukia, kada jau galės išeiti pasivaikščioti.

#GerumoPajėgosPriešVirusą Plintant Covid-19 virusui, vyresnio amžiaus žmonės atsiduria didžiausioje rizikoje ir jiems nerekomenduojama palikti namų.

Ne visi seneliai turi į ką kreiptis, tad jiems padeda savanoriai. Kaip paaukoti pagalbai seneliams galima sužinoti paspaudus čia.