Tik susirinkus nuo pat ankstyvo ryto jautėsi šilta ir jauki atmosfera, pozityvi nuotaika. Visi dalyviai pritarė, kad būtent šių dienų kontekste yra ypač svarbu suprasti komunikacijos svarbą, kaip tinkamai perduoti tai ką norime perduoti tikslinei auditorijai ir kaip svarbu kad ji mus išgirstų. Daugeliui buvo įdomu ne tik kaip veikia visuomeninės organizacijos bei bendruomenės, ką duoda mums, bet ir ką kiekvienas jaunas žmogus gali įnešti pats.

Norėjo sužinoti visus viešinimo būdus, kaip sudaryti viešinimo planą bei jį įgyvendinti. Pradėjus nagrinėti kiekvieną naują temą atsakymus vis reikėjo pagrįsti praktinėmis užduotimis, kur iškildavo dar daugiau diskusijų bei atsiskleisdavo kompromisų ieškojimo menas arba kiekvieną teiginį patys lektoriai grindė pavyzdžiais panaudodami pačius susirinkusiuosius dalyvius. Kartais tai sukeldavo juoką (kai pamatydavo kaip tai iš tiesų paprastai viskas veikia), o kartais nuostabą. Visa mokymų medžiaga nebuvo tik „sausa“ informacija, kurios srautą būtų sudėtinga įsisavinti, o paįvairinant šiomis įdomiomis užduotimis, pačių dalyvių aktyviu dalyvavimu, išsirutuliojo į dalykinį procesą, kur kartais net reikėjo išskirtinių savybių norit suvaldyti jį.

Ne tik organizatoriai džiaugėsi susirinkusių jaunų žmonių aktyvumu bei noru tobulėti, bet ir patys dalyviai mokymų kokybe bei gautomis žiniomis. „Visų mokymų metu vyravo labai draugiška atmosfera tiek tarp dalyvių, tiek tarp organizatorių. Mokymų vadovai pateikė informaciją bei praktines užduotis labai išsamiai ir aiškiai. Dėl to daug diskutavome apie realias komunikacijos problemas, su kuriomis susiduria jaunimo organizacijos. Šių problemų sprendimų metodai manau tikrai pravers kuriant organizacijų individualias komunikacijos strategijas.“, jau besibaigiant mokymams pasidžiaugė viena iš dalyvių Ieva Bakutytė, Ateitininkų federacijos narė.

Nors sekmadienį ir norėjosi pabėgti į rudenėjančią gamtą, bet dalyviai besibaigiant mokymams dar ilgai diskutavo ir nenorėjo skirstytis.

Šis projektas „Regioninių jaunimo organizacijų tarybų apskritalizacija“, kitaip „RJOTA“, vyksta 6 partnerių miestuose ir yra Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo projekto viena iš veiklų, kurios metu kuriama konkrečius pasiūlymus jaunimo pokyčiams savivaldybėse, gilinamasi į jaunimo politiką bei jos svarbą visuomeniniame gyvenime.