Iš Karaliaus Mindaugo prospekto pusės į Nemuną bėgančius teršalus vyras pastebėjo ketvirtadienio rytą, apie 8.30 val. „Tiesiai priešais žydinčias sakuras yra vamzdis į upę, kuriuo teka nevalytos fekalijos – matyti tualetinio popieriaus skutai ir rudi ekskrementų gabaliukai“, – pasakojo žveju mėgėju Mantu prisistatęs skaitytojas.

Anot jo, vamzdis gana žemai, jis matosi tik kai vandens lygis upėje gana žemas. Kadangi prieš savaitę kaunietis tvirtino matęs lygiai tą patį, padarė logišką išvadą, kad tai kartojasi nuolatos.

„Padėkite užkimšti fekalijų vamzdį – gal tada atitinkamos tarnybos susiims ir sutvarkys šią ekologinę problemą“, – viešumu kovoti su negerovėmis prašė Mantas.

Visgi pasirodo, kad tarnybos prie Nemuno apsilankė ir neparagintos žiniasklaidos. Tiesa, kas ir kodėl nusidriekė upėje, kol kas neaišku. Kaip „Kas vyksta Kaune“ informavo Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Kauno valdybos viršininkas Drąsutis Štuopis, departamento darbuotojai buvo nuvažiavę į šią vietą.

„Paėmė mėginius, skambino į „Kauno vandenis“, kuriems priklauso šis išleistuvas, tačiau ten jokios avarijos neužfiksuota. Toliau žiūrėsime, Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija nustatys, vanduo užterštas, ar ne – rezultatai paaiškės ne anksčiau kaip po 7 parų“, – dėstė D. Štuopis.

Į probleminę vietą siųsti inspektoriai Ieva Salinkaitė ir Raimundas Tamašiūnas – jie, pašnekovo žiniomis, matė čia bėgant apyšvarį vandenį. D. Štuopis negalėjo nurodyti, iš kur atvestas vamzdis, tačiau jis skirtas nuleisti tik lietaus vandeniui.

„Fekalijos apskritai bėgti į upę negali, už tokią taršą baudžiama įstatymų nustatyta tvarka. Jeigu bus nustatyta, kad upės vanduo užterštas, bus skaičiuojama žala gamtai“, – kalbėjo AAD Kauno valdybos viršininkas.

„Kas vyksta Kaune“ susisiekus su incidento vietoje buvusiu Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos vyresniuoju specialistu R. Tamašiūnu, šis patvirtino, kad specialistai buvo nuvažiavę į incidento vietą, paėmė mėginius. Tarp 14 ir 15 val. nuvykus prie išleistuvo, tiesa, anot R. Tamašiūno, praktiškai nieko įtartino nepastebėta.

„Informavome „Kauno vandenis“, mėginius vandens tyrimui pasiėmė ir jie. Galbūt įvyko neišaiškinta avarija, gal į upę tekėjo fekalijos, o gal ir ne. Dabar nieko negalime pasakyti, reikia laukti rezultatų, žiūrėti, kas ten išbėgo, koks užterštumas, koncentracija. Atsakomybės nustatyti kol kas neįmanoma“, – aiškino R. Tamašiūnas, pridūręs, kad toliau bus bendraujama su „Kauno vandenimis“, kurie taip pat aiškinsis, kas nutiko.