Taigi, nuo nuomos ir pradėkim. Vieno kambario butuką nuomojuosi jau seniai, kaina ilgą laiką buvo 500 Lt/mėn, bet neseniai savininkas, atsižvelgęs į tendencijas rinkoje, kainą pakėlė iki 600 litų mėnesiui. O prieš savaitę atėjęs paskaičiavo, kokia suma gaunasi pakeitus ją į eurus. O gaunasi labai paprastai – 600 litai yra 173,77 euro, taigi, artimiausia graži ir lygi suma yra 200. Tokią kainą ir nustatė, nes, sakė, jis ne elgeta ir su centais nesismulkins, o jei nenoriu tiek mokėti, su ironija pasiūlė paskambinti prezidentei ir paprašyti eurų neįvedinėti. Taigi, nuomos kaina nuo naujų metų auga 90,56 lito.

Kitas dalykas – pietūs. Darbo metu dažniausiai pietauju netoliese esančioje valgykloje ir dienos pietūs ten nuo neatmenamų laikų kainavo 9 Lt. O perrašant valgiaraščius kaina pasidarė 3 eurai. Žinoma, valgyklos savininkai paaiškins, kad kaina tikrai pakilo ne dėl euro įvedimo, o dėl kitų priežasčių ir tik atsitiktinai sutapo, kad ji gavosi lygiai 3 eurai, bet nereikia didelio proto suprasti kaip yra iš tikrųjų. Taigi, kaina kyla nuo 9 iki 10,35 Lt. Padauginam iš 20 dienų ir gaunasi dar 27 litai mėnesiui.

Kartais mėgstu nupirkti picą ir užvažiuoti su ja pas draugę į svečius. Tai darau kokius 5 kartus per mėnesį ( nes draugė labai mėgsta picas). Vidutinė pica su mėsa ten ilgą laiką kainavo 17.99 Lt, o rašant kainas eurais staiga pradėjo kainuoti 6 eurus (20,71 lito). Taigi 13,60 Lt per mėnesį prisideda ir čia. Dar mėgstu užsukti į vieną kioskelį ir nusipirkti ten vietoje kepamų labai skanių pyragėlių. Pyragėlio kaina keitėsi nuo 3 Lt iki 1 euro. Taigi dar 4,52 Lt pridėkim čia, jei pirkčiau 10 pyragėlių

Darbo reikalais dažnai tenka važiuoti pas klientus, o vienas iš įmonės reikalavimų yra švarus automobilis, todėl plaunu jį bent 5 kartus į mėnesį. Vienam nuplovimui reikia 3 žetonų, o žetono kaina kaip ir pyragėlio padidėjo nuo 3 litų iki 1 euro. 6,79 Lt pridedam ir čia.

Dalyvauju protmūšiuose, jie vyksta kartą į savaitę. Dalyvio mokestis anksčiau buvo 6 litai, o nuo naujų metų bus 2 eurai. Taigi 1,81 Lt prisideda dar čia. Na, ir retkarčiais perku internetu iš užsienio parduotuvių. Todėl turiu paminėti, kad mokant eurais nebereikės mokėti valiutos konvertavimo mokesčio, todėl apie 1 litą per mėnesį čia sutaupysiu. Taigi, suvedus balansą ir apskaičiuojant jau žinomus pabrangimo atvejus, euro įvedimas mano piniginę paplonins 143,28 Lt. Bet labai tikėtina, kad tų pabrangimų bus dar daugiau.

Žinoma, jūs sakysite, kad ieškočiau pigesnio būto, nepirkčiau pas tuos pardavėjus, kurie pakėlė kainas, ieškočiau geriau apmokamo darbo ir t.t., bet šiuo straipsniu aš nenoriu pasiskųsti, kad man neužtenka pinigų ar kad mažai uždirbu. Taip pat neskatinu pasisakyti nei už, nei prieš euro įvedimą. Noriu tik pateikti savo paskaičiavimus, kiek man išaugs išlaidos nekeičiant pirkimo įpročių.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite papasakoti savo įžvalgas? Savo patirtimi galite pasidalinti žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt: