Taigi, puikus oras priviliojo gal ir ne tokią minią žmonių, kaip 2011-aisiais, tačiau vis tiek vietos gyventojams bei policijos pareigūnams "Roko naktys" vėl virto rimtų išbandymų savaitgaliu.

Festivalio programa sudaryta taip, kad gana ankstyvą penktadienio popietę tenka strimgalviais lėkti į Slėnio sceną, kur pakeliui ausys nugirsta berepetuojančius scenos veteranus "Bix". Tačiau didžiąją sceną paliekame vakarui ir artėjame prie mažesnės, tačiau jaukios scenos salos gilumoje, kur netrukus turėtų pasirodyti uteniškiai "Siela". Bet tuo metu, kaip vėliau paaiškėja, dėl įgarsinimo problemų gerokai užsitęsus visiems pasirodymams, į sceną pusvalandžiu vėliau, nei planuota, įžengia latvių rokeriai "Sanctimony". Šiemet "Velnio akmens" festivalyje dalyvavę rokeriai iš pradžių gan silpnai pradeda savo šou, tačiau po truputį įsivažiuoja ir įsibėgėjus pasirodymui jau sutraukia aktyvių gerbėjų būrelį. O grupės vokalistas pasinaudoja proga pasveikinti "braliukus lietuvius" su pirmuoju Olimpiniu auksu. 

Toliai seka iki begalybės užsitęsusi pertrauka, per kurią į garso inžinierių kabiną užsuka ir sunerimę vėliau koncertuosiančių kolektyvų nariai. Tačiau galiausiai į sceną įžengia Lietuvos gotikinio roko veteranai "Siela". Tiek žiūrovų šioje scenoje prieš metus yra tekę matyti nebent tik per "Thundertale" pasirodymą. Ir gerbėjų lūkesčiai turėjo būti patenkinti. Nuskambėjo ir senesni kūriniai ("Viso gero, svajokle", "Vėjas. Žvaigždė"), ir paskutiniojo studijinio darbo dainos ("Isterija", "Euforija").

Po jų scenoje instrumentus derina jau grupės "Soul Stealer" muzikantai. "Kaip suprantu, čia yra Roko naktys, o ten (rodydamas į Didžiosios scenos pusę, - aut. past.) – Galapagai", - sako grupės lyderis Jeronimas Milius, tuo susilaukdamas didžiulių ovacijų. Kolektyvui skirtas pusvalandis užpildomas gera power metal doze, kurio metu bene šilčiausiai sutinkamos senos dainos "Plaštakė", "Dar nevėlu", o pabaigai paliekama "Vampire Woman".

Daugiau, nei valandai užsitęsus pasirodymams, tenka aukoti britų "InMe" koncertą vardan Lietuvos roko veteranų "Bix". Tačiau priartėjus prie pagrindinės scenos tenka išvysti nemažą dalį "My Favourite Gun" pasirodymo. Pastaroji grupė prieš keletą metų staiga blykstelėjo ir atrodė, kad užpildys gero lengvo roko tuščią nišą. Deja, iš grupės pasitraukus kolektyvo lyderiui Justinui Lapatinskui, jį pakeitė kita Lietuvos televizijos šou žvaigždutė - Mantvydas Sabaitis. Pirmą kartą teko matyti "My Favourite Gun" gyvai, tačiau įspūdis buvo smarkiai nuviliantis. Negana to, kad Didžioji scena turėjo puikų milžinišką ekraną, tačiau bendro vaizdo negelbėjo "My Favourite Gun" bei reperių "Omerta" duetas. Nors atlikėjai ir labai stengėsi užvedinėti publiką, tačiau muzikinė pusė buvo labai silpna. Lietuviškais repo tekstais paįvairinti "Guns N'Roses", "Lynyrd Skynyrd" ar "Limp Bizkit" kūrinių perdirbiniai nuskambėjo visai prastai. Jei dar pridėtume, kad vietoje Slėnio scenai būdingo rokeriško stiliaus žiūrovų prie pagrindinės veiksmo vietos rinkosi labai margas jaunimas, o ir tie teužpildė tik labai nedidelę dalį tuščios erdvės, tad nieko keisto, kad nemažai sėdamų vietų užėmę žiūrovų mieliau stebėjo veiksmą, vykstantį prie šalia scenos įrengtos katapultos.

Reikalai pasitaisė, kuomet pasirodymui pradėjo ruoštis "Bix". Ne kartą matyti, tačiau visada užvedantys, o šiemet dar ir švenčiantys savo 25-ąjį gimtadienį. Ta proga grupės frontmenas Saulius Urbonavičius pažada atlikti 10 įsimintiniausių kūrinių iš įvairių grupės gyvavimo etapų. Vakaras pradedamas kūriniu "Išgąsdinti paukščiai", pritariant tik brazdinant seną gitarą. O toliau seka klasika – "Akli kariai", "Sex Revolution", "Tuštuma", "Kas iš to", "Kiaulė". Samas pažada, kad šiemet gimtadienis bus atšvęstas dar triukšmingiau, o ta proga, kaip jau sklando gandai, bus išleistas naujas studijinis albumas bei dvigubas geriausių dainų rinkinys. Belieka laukti.

Žingsnis, antrus metus iš eilės geriausią vakaro laiką atiduoti "AC/DC Tribute.Lt" grupei, vėlgi nesukelia daug teigiamų emocijų, kaip ir reperių "Despotin' Fam" įtraukimas į programą. Tad ateinančios pora valandų skiriamos poilsiui, tačiau net būnant už gero kilometro nuo veiksmo vietos, vėlų vakarą visi Zarasų gyventojai turėjo pajausti, kada prasidėjo pagrindinių vakaro žvaigždžių pasirodymas.

"Chase & Status” buvo sukeisti su "Despotin' Fam" vietomis, ir vėliau atvykę žiūrovai turėjo nemaloniai nustebti, kad žadėtą 23 val. 40 min. "Chase & Status" šou jau buvo gerokai įsibėgėjęs. Puikus garsas, gyvi būgnai bei gitara negalėjo palikti abejingų. Tačiau viskas gerokai išsiskyrė iš bendro konteksto. Bet nepaisant to, net ir ne elektroninės muzikos mėgėjams kolektyvas turėjo palikti gerą įspūdį.

Norintys išvysti scenoje "Despotin' Fam & Big Bang Band", turėjo iškęsti valandos pertrauką bei prapliupusį lietų. Tačiau tikro roko mėgėjai tokiam altruizmui vargu ar pasiryžo. Puiki proga geriau  patausoti jėgas antrajai dienai.

O šeštadienio popietę įdomiausi dalykai vėl vyksta Slėnio scenoje. Tiesa, akylai naujienų nesekantiems rokeriams netikėta staigmena buvo ta, kad koncerto išvakarėse grupė "Mandragora" dėl būgnininko ligos atšaukė savo pasirodymą. Vietoje jų – jauna thrash metal grupė "Phrenetix". Vargu ar jie buvo pilnavertė pamaina, tačiau vokalo partijas atliekanti bei puikiai solinę gitarą valdanti mergina pritraukė daugelį smalsuolių. Galutinis rezultatas? Visai smagus pusvalandis su kieta thrash muzika bei linksmais nusikalbėjimais.

Vėliau scenoje užlipa kaimynai iš Latvijos – "Laime Pilnīga", kurie į "Roko naktis" sugrįžta po 2 metų pertraukos. Gyvas ir energingas rokas nelieka nepastebėtas. Ir netgi matant tai, kad vėl dėl įgarsinimo problemų sulig kiekvienu kolektyvu atsiranda vis didesni vėlavimai, latviai po ilgų raginimų grįžta į sceną atlikti "Deep Purple" dainos "Speed King".

Toliau scena paliekama estams "Nevesis", kurie pusvalandį pamalonina stoner rock muzikos gerbėjus. Ir čia atiduodama duoklė klasikai – nuskamba "Led Zeppelin" daina "Immigrant Song". O paskui seka vėl labai ilga pertrauka, po kurios scenoje pasirodo britai "NeonFLY". Gana jaunas, tačiau jau patyręs kolektyvas gana greitai užkariauja ir lietuvių simpatijas – jei pasirodymo pradžioje netoli scenos būriavosi nedaug gerbėjų, tai sulig kiekvienu kūriniu palaikančiųjų gretos vis didėjo. Deja, malonumą sugadino labai prastas įgarsinimas. Nuskamba geriausi kūriniai iš debiutinio kolektyvo albumo: "The Enemy", "A Gift To Remember", "Morning Sun". Vienu metu grupės frontmenui Willy Norton užkopus ant šoninės scenos konstrukcijos, iškart buvo susilaukta milžiniško fotografų dėmesio.

Dar didesnis pagyvėjimas jaučiamas, kuomet scenoje pasirodo "Breed 77". Grupės vokalistas Paul Isola nudžiugina susirinkusius gerbėjus tuo, kad šįkart koncerto metu vilki oficialius šio festivalio marškinėlius. Svečiai iš Gibraltaro "Roko naktyse" groja jau antrą kartą, tad žino ko tikėtis ir ko iš jų tikisi publika. Grupė pamalonina Lietuvos publiką atlikdami dainą iš būsimo albumo, kurios, jei tikėti muzikantais, jie iki šiol dar niekada nėra atlikę gyvai.

Kolektyvas džiugina vis gausėjančią publiką ir gerai žinomais kūriniais: "Insects", "World's On Fire". Kuomet P.Isola paklausia publikos kurią dainą norėtų išgirsti, į žiūrovų reikalavimus sugroti "Zombie", vokalistas atkerta griežtu "ne". Vėliau dainininkas toną sušvelnina: "Galbūt". Ir visgi publika gauna savo – "Breed 77" sugroja ir garsųjį "The Cranberries" perdirbinį. O į žiūrovų raginimus pakartoti šį kūrinį, grupės frontmenas pasako, kad pakartoti dainą galima tik savo grotuve. "O čia – gyvas pasirodymas", - sako P.Isola ir nesileisdamas į kalbas atlieka "La Ultima Hora".

Sekantis dėmesio vertas pasirodymas – Lietuvos muzikos patriarcho Andriaus Mamontovo debiutas "Roko naktų" festivalyje. Atlikėjas su grupe startuoja galingai – pradžiai žiūrovams metami trankūs "Tavo vaikai", "Jie plauna tavo smegenis" ir "Kieno tu pusėje". Vėliau Andrius pakeičia gitarą į akustinę ir tuomet atliekamos ramesnės dainos: kūrinyje "Atsibusk" vėl įkandama Prezidentei D.Grybauskaitei, o senus laikus primena "Fojė" daina "Balsas". Paskui vėl nuskamba energingesnės dainos: "Tos pačios naujienos", "Geltona. Žalia. Raudona", o po "Mono arba stereo" muzikantai palieka sceną. Tačiau publikos paragintas A.Mamontovas sugrįžta atlikti savo legendinės "Laužo šviesos". Debiutas šiame festivalyje įspūdingas, nors atlikėjas ir išsisuko nuo renginio vedėjo klausimo ar sugrįš į "Roko naktis" kitąmet.

Po to – vėl malonūs pakeitimai tvarkaraštyje – pernai labai gerą pasirodymo laiką turėję "G&G Sindikatas" šiemet buvo nustumti į pačią renginio pabaigą, o dabar scena paliekama vokiečiams "Oomph!". Vakaras prasideda su laivo sirenų garsais, jūrininkų kostiumais bei daina "Unzerstörbar". Po A.Mamontovo pasirodymo sparčiai aptirpusi publika vėl po truputį pradėjo rinktis, o scenos prieigose tikrai turėjo būti karšta. Vėliau nuskamba "Labyrinth", o paskui kolektyvo frontmenas Dero Goi žiūrovus paragina surengti vadinamąją "mirties sieną".

Atliekamos tiek senos dainos, tiek ir pristatomi nauji kūriniai iš šiemet išleisto albumo "Des Wahnsinns fette Beute". Vėliau dedikuojamos dainos Justin'ui Bieber'iui, "Judas Priest" vokalistui, energingiausiems žiūrovams, politikams. Atsipūsti publikai leidžiama porą dainų atliekant akustiškai ("Sex hat keine Macht" ir "Auf Kurs"). Pirmoji iš jų buvo palydėta labai pikantiškais vaizdais scenos ekrane.

Po dar kelių gerai žinomų kūrinių D.Goi žiūrovus paragina pasimokyti drauge suskaičiuoti vokiškai iki dešimties. Ką tai reiškia? Be abejo, atėjo laikas atlikti "Augen Auf!”. Po jos scenoje išvystame šių metų "Galapagų" simbolius – du gudročius, kurie pasiglėbesčiavę su "Oomph!" muzikantais išlydėjo svečius iš Vokietijos į užkulisius. "G&G Sindikato” pasirodymui sulaukti jėgų jau nebelieka.

Įvertinant viso savaitgalio įspūdžius, reiktų paminėti, kad nepaisant keleto mano paburbėjimų, "Roko naktys" visgi išlieka Lietuvos muzikinių festivalių lyderiu. Ir nepaisant to, kad šiemet buvo gerokai mažiau roko, nei įprastai, kitąmet žinių iš šio festivalio organizatorių lauksiu su nekantrumu.