Fondo savanoriams padėti atlikti šį darbą pasisiūlė vienintelio Lietuvoje moterų baikerių klubo „Vėjų laumės“ narės iš įvairių miestų. Jos pasikeisdamos dirbo auklėtojomis, be to, pačios sumokėjo už savo vaikų poilsį šioje stovykloje. Jau pirmąją stovyklos dieną nebuvo justi skirtumo tarp sveikųjų ir persirgusiųjų klastingomis ligomis. Skirtinga buvo tik kiekvieno ryto programa. Buvę ligoniukai keliaudavo į sanatoriją „Saulutė“, kur 45 minutes vykdavo kvėpavimo gimnastika, paskui – valandos poilsis druskų kambaryje. Grįžę mokėsi lipdyti molio ir velti vilnos dirbinius, siūti rankines bei verti karolių apyrankes.

Penkių dienų programa buvo tokia turininga, kad galėtų lenktyniauti su dvi ar tris savaites trunkančiomis stovyklomis. Stovyklą vainikavo vaikų apsilankymas Kaune vykusiame „Bike show millenium 2011“ renginyje, kuriame vaikai susipažino su moto technika, stebėjo sportininkų pasirodymus, taip pat džiaugėsi gyvūnų prieglaudos „Pifas“ augintiniais.

„Mes nežinojome, kad pas jus taip gera. Nenorime grįžti namo“, – savanorės auklėtojos ne kartą išgirdo tokius vaikų žodžius.

„Norime padėti šiems vaikams patirti ir pajusti tai, ko jie negalėjo gauti savo šeimose. Todėl asociacijos rėmėjai ramūs – jų paaukoti pinigai pasiekia vaikus, kuriems ši parama būtiniausia. Pasisiūlė atvykti netgi būrys baikerių iš Maskvos ir atvežti stovyklautojams žaislų, kitų dovanų. Su jais susipažinau vadovaudama Tarptautinei agropramonininkų asociacijai“, – pasakojo fondo „Saulės smiltys“ steigėja kaunietė Marija Dubickienė.

„Iš įsteigto fondo lėšų padedant savanoriams per ketverius metus suteikta pagalba sergantiems vaikams ir juos gydančioms įstaigoms, o stovyklą surengėme pirmą kartą. Bet tikimės rugpjūtį tokią pat stovyklą padovanoti dar gausesniam būriui vaikų – penkiasdešimčiai ar net šimtui. Įsitikinome, kaip nauja aplinka ir įspūdžiai juos sustiprina“, – kalbėjo „Saulės smilčių“ vadovė Inga Bulotienė.