Minint 50–ąsias Romo Kalantos žūties metines Gegužės 14 d. (šeštadienį) VI FORTE vyks jau tradicija tapusios pilietiškumo žaidynės „Aš esu pareiga“, kuriose jėgas vėl suvienys visos specialiosios tarnybos, parengdamos įvairias išgyvenimo užduotis piliečiams. Renginio pradžia 11.00 val.

Organizatoriai kviečia jaunimą, moksleivius, studentus, šeimas, senjorus, įvairių sričių darbuotojų kolektyvus ir bendruomenes priimti komandinį iššūkį ir patreniruoti pilietiškumo „raumenį“ – patikrinti savo žinias, kaip turėtume elgtis ekstremalių situacijų atveju, nes karo Ukrainoje kontekste šiuos įgūdžius išties pravartu atnaujinti kiekvienam.

Policija, Greitoji medicinos pagalba, Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Lietuvos kariuomenė ir kitos tarnybos šią dieną pakvies žmones išbandyti save. Kiekviena specialioji tarnyba žaidynėms paruošė skirtingas užduotis, reikalaujančias skirtingų žinių ir suteikiančias neišdildomų potyrių.

Visos tarnybos stengiasi, kad užduotys būtų įdomios ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams, tad ir pasižvalgyti atėję žmonės išmoks, ką nors naujo ir galės tai pritaikyti realiame gyvenime.

Reikės patikimos komandos, greitos reakcijos ir žinių, pavyzdžiui, kaip susikrauti išgyvenimo kuprinę, „nesusprogti „minų lauke“, ieškoti dingusio asmens, išgelbėti žmogaus gyvybę gesinant liepsnas, stabdant kraujavimą ar darant išorinį širdies masažą, kaip elgtis oro pavojaus atveju, numalšinti stresą ir išlaikyti sveiką bei šaltą protą ekstremalių situacijų metu.

Bus vertinama, kaip piliečių komanda atlieka užduotį, nuo kokių veiksmų pradeda, kaip bendradarbiauja tarpusavyje bei kaip teikia informaciją specialiųjų tarnybų atstovams.

Visos tarnybos skirs balus. Komandos taip pat galės atlikti papildomas užduotis ir taip pririnkti daugiau balų. Pagrindinį Žaidynių prizą – skrydį oro balionu laimės daugiausiai balų surinkusi komanda.

Kadangi visas užduotis reikės atlikti per tam tikrą laiką, be to, specialiosioms tarnyboms reikalingas pasiruošimas, tad organizatoriai į pilietiškumo žaidynes „Aš esu pareiga“ vykdo komandų registraciją. Komandą turi sudaryti penki nariai. Registruoti komandą galima el. paštu AšEsuPareiga@gmail.com iki gegužės 13 dienos.

Dar daugiau spalvų, garsų ir skonių renginiui suteiks Lietuvos kariuomenės baikerių klubo PERKŪNAS pasirodymas, Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų orkestro atliekami kūriniai ir charizmatiškojo italų virtuvės šefo Gian Luca Demarco paruoštas karštas patiekalas iš Kariuomenės lauko virtuvės, kuriuo bus vaišinami renginio dalyviai.

„Labai lauksime atvykstant. Tikime, kad mūsų stiprybė – vienybėje.“ – kviesdami į renginį sako Žaidynių organizatoriai Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM ir „VšĮ Baltai Juoda“.

Renginio partneriai: Lietuvos kariuomenė, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Lietuvos šaulių sąjunga, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis, Radiacinės saugos centras, Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Viešojo saugumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kariuomenės baikerių klubas PERKŪNAS.

Žaidynės organizuojamos įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 991 patvirtintą Romo Kalantos metų minėjimo 2022 metais planą.