Tokių vaikų integracijos sėkmė priklauso nuo visos jį supančios aplinkos ir jį supančių žmonių, o integracija į visuomenę gali prasidėti ne tik nuo ugdymo mokykloje, bet ir nuo jo veiklos po pamokų.

Kelmės kultūros centras įgyvendino projektą, pastatė šokio spektaklį „Mažasis princas“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Kelmės rajono savivaldybės administracija. Šokio spektaklyje „Mažasis princas“ vaidino Kelmės specialiosios mokyklos mokiniai kartu su Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos ir Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokiniais.

Kelmės specialiosios mokyklos mokiniai, kurie vaidino spektaklyje, taip pat dalyvauja Neformaliojo vaikų švietimo programoje (NVŠ). Projektą įgyvendino jaunų, iniciatyvių, drąsių kelmiškių komanda: projekto idėjos autorė – choreografė Jovita Žakarienė, projekto režisierė – Sandra Zakarienė, projekto scenografas – dailininkas Andrius Seselskas, garso takelį įgarsino aktorius Modestas Vaitkevičius, muzikos takelį parengė – Rita Ščiglinskienė ir Vilija Mikalajūnė. Šokio spektakliui „Mažasis princas“ buvo naudojamos ištraukos-scenos iš Antoine de Saint-Exupéry knygos „Mažasis princas“: „Dykuma“, „Avelė“, „Baobabai“, „Rožė“, „Lapė“, „Žvaigždės“.

Didžiausias pasiektas rezultatas mūsų akimis žiūrint yra ne tik vaizdas scenoje, bet bendrojo lavinimo mokyklų mokinių ir specialiųjų poreikių vaikų bendravimas, bendradarbiavimas. Buvo nuostabu stebėti, kaip vaikai vieni kitais rūpinasi spektaklio metu.

Šiuo projektu siekėme parodyti ir atkreipti visuomenės dėmesį, kad specialiųjų ugdymo poreikių turintys vaikai taip pat yra VAIKAI, išgyvenantys jausmus, baimę, mylintys, nuoširdūs ir atviri, tik yra
„įkalinti“ savuose kūnuose tokiuose, kokie jie yra. Šitie vaikai yra mūsų planetos „mažieji princai“, kurie gyvena tarp mūsų matydami pasaulį daug gražesnį, negu kartais jį matome mes.

Projekto vadovė Ingrida Maleckienė

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!