Rugpjūčio 16–26 d. Nidoje vyksiančioje NMA vasaros sesijoje kaip ir kasmet numatoma intensyvi asmenybės ugdymo ir tobulėjimo programa. Vakaro renginius ves profesorius Valdas Laurinavičius, kuris moksleiviams pasakos apie bioterorizmą. Savo patirtimi dalinsis etnologė Gražina Kadžytė, o profesorius Vladas Žulkus skaitys paskaitą „Povandeninis kultūros paveldas ir povandeninė archeologija Lietuvoje“.

Koncertą NMA moksleiviams ir Nidos bendruomenei surengs NMA absolventas, daugkartinis tarptautinių konkursų laureatas, Vokietijoje studijuojantis Žilvinas Brazauskas (klarnetas) ir Natania Hoffman (violončelė). Tomo Mano namelyje vyks ir tradiciniai literatūriniai skaitymai, o biochemikai „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mobiliojoje bioklasėje tris dienas užsiims laboratoriniais darbais.

„Šiemet vasaros sesijoje dalyvaus per 70 gabių NMA mokinių ir net 11 mokinių iš Vokietijos, kurie vis atvyksta į NMA organizuojamas ekonomikos sekcijas. Nuolat ieškome galimybių, kad kuo daugiau gabių ir talentingų vaikų iš socialiai remtinų ir mažas pajamas turinčių šeimų galėtų sudalyvautų šiame renginyje: ieškome rėmėjų, sesijai žmonės aukojo ir portale aukok.lt. Savo misiją tikimės sėkmingai tęsti ir nuoširdžiai dėkojame visiems, jau prisidėjusiems prie vaikų ugdymo,“ – teigia NMA direktorius Leonas Narkevičius.

Nacionalinę moksleivių akademiją yra baigę daugiau negu 1300 gabių Lietuvos vaikų.