Kongreso dalyvius pasveikino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, pranešimą apie tai, kaip motyvuoti jaunimą dalyvauti kūno kultūros pamokose ir būti fiziškai aktyviais skaitė Lafboro technologijos universiteto dėstytojas Dr. Christopher Spray, apie pedagogų ir mokinių santykių svarbą ugdymo procese pasakojo neformaliojo ugdymo ekspertas Donatas Petkauskas, olimpietė, 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių dalyvė Inga Stasiulionytė vedė motyvacinę sesiją ir mokė kongresų dalyvius pasitelkti olimpinį mąstymą siekiant rezultatų savo veikloje.

Kongresui pirmininkavo Lietuvos sporto universiteto Senato pirmininkas prof. dr. Aleksas Stanislovaitis, o Klaipėdos universiteto doc. dr. Zina Birontienė moderavo diskusiją apie olimpinį švietimą ikimokyklinėse įstaigose. Renginio dalyviai taip pat galėjo susipažinti su Europos savanorių tarnybos projektų teikiamomis galimybėmis, kurias pristatė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros atstovės Vaiva Ruzaitė, Aistė Natkevičiūtė ir Jurgita Grušaitė.

„Šių metu kongresas sulaukė dar didesnio susidomėjimo, nei pernai pirmą kartą organizuotas renginys. Džiaugiamės, kad pedagogai domisi olimpiniu švietimu, ieško naujovių ir nori tobulėti. Aktyvus jų dalyvavimas kongrese rodo, kad tokiems renginiams yra didelis poreikis, todėl ateityje kongresas tikrai augs ir plėsis. Nuolat svarstome, kokios temos galėtų būti aktualios mūsų pedagogams ir ieškome pranešėjų Lietuvoje bei užsienyje, kurie galėtų pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi. Stengiamės pedagogams padėti siekti užsibrėžtų tikslų,“ – sakė renginio organizatorė, LTOK olimpinio švietimo programų vadovė Vita Balsytė.

Kongrese buvo apdovanotos projekte „Olimpinė karta“ dalyvaujančios ikimokyklinės įstaigos ir bendrojo ugdymo mokyklos, pedagogai ir mokiniai.

- Metų projektas – „Sugrįžę paukščiai“, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija.

- Metų kilnus poelgis – Neringa Gedminaitė, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus.

- Metų ikimokyklinė įstaiga – Vilniaus lopšelis-darželis „Žilvitis“.

- Metų mokykla – Lazdijų r. Krosnos mokykla.

- Metų pedagogas – Eugenija Kardokienė, Druskininkų lopšelis – darželis „Bitutė“.

- metų pedagogas – Dalia Rakauskienė, „Palangos senoji gimnazija“.

***

LTOK projekte „Olimpinė karta“ dalyvauja mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Projekto tikslas – skleisti olimpizmo idealus bei vertybes jaunimo tarpe ir skatinti ugdymą per sportą.